ABD dünyanın yeni teknoloji merkezlerini açıkladı!

Bu merkez alanları, Porto Riko üzere bölgelerin yanı sıra ülke geneline yayılmış durumda ve her nokta, 2022’de kanunla imzalanan CHIPS ve Bilim Maddesi’nde başlangıçta ayrıntılandırıldığı üzere 500 milyon dolarlık finansmanı paylaşabilir.

Yönetim, bu merkezleri “ekonomik büyüme, ulusal güvenlik ve istihdam yaratma açısından kritik kıymete sahip teknolojilere yatırımı katalize etmek” ve “ülke çapındaki toplulukların Amerika’nın rekabet edebilirliği için kritik kıymete sahip inovasyon merkezleri haline gelmesine” yardımcı olmak hedefiyle kullanmayı umuyor. Buna ek olarak, Ticaret Bakanı Gina Raimondo gazetecilere verdiği demeçte, Silikon Vadisi, Seattle ve Boston üzere klâsik merkezlerden uzaklaşarak ülkenin teknoloji çıkarlarını çeşitlendirmeyi amaçladığını söyledi.

ABD dünyanın yeni teknoloji merkezlerini açıkladı!

Bu gayeyle bu merkezler yapay zeka, biyoteknoloji, pak güç, yarı iletkenler, kuantum hesaplama ve daha fazlasına kadar güneşin altındaki her şeye odaklanacak. Örnekler ortasında, öteki 28 şeyin yanı sıra, Washington eyaletinde yeni kuşak yakıt tasarruflu uçaklar için yeni materyaller geliştiren bir merkez, şahsileştirilmiş tıpta ilerlemeler kaydetmeyi amaçlayan bir Wisconsin programı ve yeni pil teknolojilerini araştıran bir New York kuruluşu yer alıyor.

Biden, Kongre’den daha fazla bölgesel teknoloji merkezini finanse etmek için ek 4 milyar dolar istedi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)