Amazon işten çıkarmalara son gaz devam ediyor! Neredeyse çalışan kimse kalmadı!

2022’de kullanıma sunulan Prime ile Satın Al, üyeliğin avantajlarını başka sitelerde eser satan ve gönderen üçüncü taraf satıcıları da kapsayacak halde genişletiyor.

Bir Amazon sözcüsü kesintilerin iş gereksinimlerine ait standart bir incelemenin kesimi olduğunu yazdı. Sözcü, “Ekiplerimizin yapısını sistemli olarak gözden geçiriyoruz ve işin gereksinimlerine nazaran ayarlamalar yapıyoruz ve yakın vakitte yapılan bir incelemenin akabinde, Prime ile Satın Al takımımızdaki az sayıda rolü ortadan kaldırmak üzere güç bir karar aldık” dedi.

Amazon, kısımda kaç işçinin bulunduğunu belirtmedi lakin bahisle ilgili bilgisi olan bir kaynak, kesintilerden yaklaşık 30 çalışanın etkilendiğini söyledi.

Amazon işten çıkarmalara son gaz devam ediyor! Neredeyse çalışan kimse kalmadı!

Amazon, Prime ile Satın Al’ın hala merkezi bir odak noktası olduğunu söylüyor. Sözcü şöyle yazdı: “Satıcıların güçlü bir biçimde benimsemesi ve müşterilerden gelen olumlu geri bildirimler nedeniyle Prime ile Satın Al, Amazon için en değerli öncelik ve bu ivmeyi geliştirmek için Prime ile Satın Al’a değerli kaynaklar ayırmaya devam edeceğiz.”

Şirket sözcüsü, işten çıkarılan çalışanların en az 50 günlük maaş ve toplumsal yardım alacağını ve kıdem tazminatı paketine hak kazanacağını söyledi. Ayrıyeten şirket, Amazon’da küçültülmüş işçi için yeni roller bulmaya çalıştığını da açıkladı.

Bu sefer sayı çok daha az olsa da, işten çıkarmalar Amazon’un 2022’nin sonlarından bu yana işten çıkardığı 27.000’den fazla personele ekleniyor. Bu ayın başındaki en son tıp Prime Görüntü, MGM Studios, Audible ve Twitch’te gerçekleşti. Amazon 2023’te rekor kar açıkladı.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)