Bu haftaya damga vuran olaylar!

Swift’in hayranları bu durumdan hayal kırıklığına uğrarken, Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S24 Ultra, özellikleri ve performansı ile kullanıcıların beğenisini toplamayı başarıyor. Bu gelişmeler, hem müzik hem de teknoloji dünyasındaki trendleri ve kullanıcıların ilgi alanlarını şekillendiren kıymetli bir dönüm noktasını işaret ediyor.

TikTok ile yapılan müzakerelerin başarısızlıkla sonuçlanmasının akabinde, Universal Music tehdidini yerine getirerek müziklerini toplumsal medya platformundan çekti. Bu durum, artık platformda Taylor Swift, Drake ve Universal Music bünyesindeki öbür tüm sanatkarların müziklerinin bulunmayacağı manasına geliyor. Öte yandan, dünyanın en tesirli toplumsal medya platformlarının CEO’ları, Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’nda vakit zaman gerçek manada sorguya çekildi.

Bu haftaya damga vuran olaylar!

Birkaç senatör, yeniden bir sefer daha teması kaçırmış ve hususların dışında kalmış üzere göründü. X’in CEO’su Linda Yaccarino, bir vakitler Twitter olarak bilinen toplumsal ağın “yepyeni bir şirket” olduğunu ve ebeveyn denetim sistemleri üzerinde çalışıldığını belirterek tahminen de en tuhaf açıklamayı yaptı. Linda, Twitter’ın 2006 yılında kurulduğunu unutmuş üzere görünüyor.

Meta, Snap, Discord, X ve TikTok’un CEO’ları, çocukların çevrimiçi istismarına yönelik yüksek riskli bir Senato Yargı Komitesi oturumunda tabir verdi. Mark Zuckerberg, Evan Spiegel, Jason Citron, Linda Yaccarino ve Shou Chew, yasama üyeleri tarafından yaklaşık dört saat boyunca sorgulandı, lakin biz toplumsal medya yöneticilerinin cevaplarını ve ana noktaları özetlemeyi başardık.

Spiegel, Citron ve Yaccarino’nun Kongre’ye söz vermesi birinci sefer gerçekleşti. Yasama üyelerine nazaran, üçü de istekli olarak katılmayı reddettikten sonra komite tarafından zorla çağrıldı. Yargı Komitesi Lideri Senatör Dick Durbin, Citron’un “ABD Mareşalleri, maliyeti vergi mükelleflerine ilişkin olacak biçimde Discord’un genel merkezine gönderildikten sonra tebligatı kabul ettiğini” belirtti.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)