Elon Musk Vikipedi’ye ismini değiştirmesi karşılığında 1 milyar dolar önerdi!

Zaman vakit yapmış olduğu sansasyonel açıklamalarla bir arada gündeme gelen Elon Musk, bir kere daha yansıların odağında. X yahut eski ismiyle Twitter’ın sahibi olan Musk, bu kere de maksadına Vikipedi’yi aldı. Vikipedi’nin bağışlar ile ayakta kalmasını tiye alan Musk, onaylı X hesabından mevzuyla ilgili enteresan bir paylaşımda bulundu.

Elon Musk Vikipedi’ye ismini değiştirmesi karşılığında 1 milyar dolar önerdi!

Bildiğiniz üzere Vikipedi, bir çevrimiçi ansiklopedi sitesi ve en büyük gelir kaynakları bağışlar. Vakit zaman Vikipedi tarafından yapılan bağış davetleri Elon Musk’ı rahatsız etmiş olacak ki ünlü iş insanı, kelam konusu siteyi lisanına doladı. Musk, resmi X hesabından yaptığı açıklamada “Eğer ismini Dickipedia olarak değiştirirse, Vikipedi’ye 1 milyar dolar vereceğim.” tabirlerini kullandı.

Elbette Musk’ın 1 milyar doları gözünden çıkarması için tek kuralı bu değil. Musk sitenin isminin bir sene boyunca Dickipedia olarak kalmasını da istiyor. Bu ağır açıklama sonrasında Vikipedi kurucu ortağı olan Jimmy Wales rastgele bir kıymetlendirme yapmadı. Fakat Wales ve Musk’ın ortasının pek de düzgün olmadığı biliniyor. Muhtemelen Elon Musk da bu açıklamayı Vikipedi kurucu ortağını kızdırmak için yapmış olabilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)