Google Play Games çok değerli yenilikler kazanıyor

Google, PC platformu için geliştirdiği Google Play Games uygulamasına dikkat çeken güncellemeler getiriyor. Şirket, bu geliştirmeleri 23 Ekim Pazartesi günü bir blog yazısında duyurdu.

Belki de en göze çarpan yenilik 4K çözünürlük dayanağı. Artık kullanıcılar, uyumlu monitörlerde oyunları 4K çözünürlükte oynayabilecekler. 4K çözünürlüğü aktifleştirmek için, bir oyunun içindeyken Shift + Tab tuşlarına basmanız ve akabinde istediğiniz çözünürlüğü seçmeniz kâfi olacak.

Google, oyun tecrübenizi daha da zenginleştirmek ismine daha fazla kumanda takviyesi de ekledi. PlayStation 5‘in DualSense kumandası, PlayStation 4’ün DualShock kumandası ile birlikte Xbox Series X/S ve Xbox One kumandaları da desteklenenler ortasında yer alıyor. Doğal ki bu, esasen desteklenen Xbox Adaptive Controller ve başka tanınan oyun kumandaları ile birlikte kullanılabilecek.

Google Play Games çok değerli yenilikler kazanıyor

Oyun arayışınızı kolaylaştırmak ismine Google, servise bir arama çubuğu ekledi. Artık tüm oyunlar kısmının üst kısmında bulunan bu çubuk sayesinde aradığınız oyunu süratle bulabileceksiniz. Ayrıyeten Google, kütüphaneye iki yeni tanınan oyun daha ekledi: Clash of Clans ve Clash Royale.

Google Play Games PC sürümü hala beta basamağında olmasına karşın, 100’den fazla ülkede kullanılabiliyor. Bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız, bilgisayarınızın şu minimum ihtiyaçları karşılaması gerekiyor:

  • Windows 10 işletim sistemi
  • 10GB boş alana sahip bir SSD
  • Intel UHD Graphics 630 GPU
  • 8GB RAM
  • Dört fizikî CPU çekirdeği
  • Donanım tabanlı sanallaştırma özelliği

Google Play Games PC sürümünü denemek isterseniz, beta istemcisini Google Play Games web sitesinden indirebilirsiniz.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)