Google’ın yeni görsel arama motoru yapay zekayı da kullanacak

Bu özellik, aramanın bir modülü olarak ortaya çıktı, bu yüzden öbür birinin 1988 Burger King Alf peluşunun fotoğrafını kendi fotoğrafınızmış üzere vermekten kurtulamayacaksınız.

Peki özellik nasıl çalışıyor? Araca erişmek için Google Arama’yı kullanın, bir görsel seçin ve sağ köşedeki üç noktayı tıklayın. Görselin birinci olarak ne vakit yayınlandığı, o vakitten bu yana yayınlanıp yayınlanmadığı ve yıllar boyunca nerede ortaya çıktığı da dahil olmak üzere çok sayıda faydalı bilgi alacaksınız.

Google’ın yeni görsel arama motoru yapay zekayı da kullanacak

Elbette şu anda dünyayı kasıp kavuran yapay zeka denilen küçük bir gelişme var. Yapay zeka platformları tarafından oluşturulan görselleri özgün makaleden ayırt etmek güç olabilir; bu nedenle Google’ın aracı, görselin yapay zeka tarafından oluşturulup oluşturulmadığını da bilmenizi sağlayacak. Fakat bu, bu bilgileri içeren meta bilgilere bağlı, hasebiyle orjinal görsel oluşturucuların bunu kabul etmesi gerekiyor. Google, yapay zeka tarafından oluşturulan kendi görsellerinin her vakit uygun meta verileri içereceğini söylüyor.

Google’ın görsel aramalarda daha fazla detay sağlamak için kullanıma sunduğu tek araç bu değil. Gazeteciler için kullanışlı bir uygulama olan Fact Check Explorer, yakında görselleri de içerecek halde genişletilecek. Manzara tabanlı olmayan aramalara gelince, teknoloji devi ayrıyeten web sitelerinin yapay zeka tarafından oluşturulan açıklamalarını oluşturan ve kullanıcıların daha az bilinen varlıkları araştırmasına yardımcı olan yazılımı da duyurdu.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)