İsrail kara harekatını başlattı! İşte şok imajlar

Hemen yazımızın başında belirtelim. Görüntüler birtakım okurlarımız için önemli manada rahatsızlık verici olabileceğinden dolayı bunları sayfamıza koymadık. Dilerseniz tüm görüntülere buraya tıklayarak haberin kaynağından göz atabilirsiniz.

İsrail Filistin savaşı şiddetle devam ediyor. İnsanı dram her geçen gün derinleştikçe her iki taraf da büyük kayıplar veriyor. İsrail ordusu geçtiğimiz günlerde de binlerce sivilin yer aldığı bir hastaneyi bombalamıştı. Bu akında 500 kişi hayatını kaybetti. Ülkeler yas ilan ederken korkulan bir haber geldi. Argümanlara nazaran İsrail, Filistin‘e kara harekatını başlatıyor. Şok görüntüler de sosyal medyada yayılmaya başladı. İşte ayrıntılar.

İsrail kara harekatını başlattı! İşte şok görüntüler

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze‘ye kara harekatının yakın olduğu bildirisini geçtiğimiz günlerde iletmişti. Gazze hududundaki piyade ünitelerini ziyareti sırasında askerlerden kara harekatı için verilebilecek talimatlar için hazır olmalarını istemişti.

İsrail’in Filistin‘de kara harekatı başlattığına dair resmi onay olmamakla birlikte çıkan söylentiler, bölgedeki zati hassas durumu endişelendirmekte. Kaynaklar, İsrail güçlerinin hudut bölgelerine sızdığını ve tahminen de Filistin topraklarına yalnızca birkaç metre yahut hatta yalnızca bir metre uzaklıkta harekete geçtiğini öne sürüyor. Bu bilgilere ilişkin şok görüntüler de sosyal medyada yayıldı.

Fakat bu söylentiler, artan şiddetin yaşandığı günleri takip ediyor. Alanda durum hala belirsizliğini koruyor ve memleketler arası toplum gelişen durumu yakından izliyor. Söylentiler ortalıkta dolaşsa da, sonuç çıkarmadan evvel resmi onay ve emniyetli kaynaklardan doğrulanmış bilgilere muhtaçlık olduğu unutulmamalıdır.

Savaş, insanlık için büyük bir felakettir. Yalnızca mevt ve tahribat getirmez, birebir vakitte uzun vadeli olumsuz tesirler bırakır. Umuyoruz ki binlerce sivilin hayatına kaybetmesine neden olan bu savaş savaş en kısa vakitte sona erer.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)