Microsoft Surface kullanıcılarının bekledikleri müjde geldi

Bunlar Microsoft tarafından bilhassa tamir hedefiyle üretilen yepyeni modüller olduğundan entegrasyon meseleleri konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

iFixit, Surface Pro 9 ve Surface Laptop 15 dahil olmak üzere 13 Surface modeli için modül sunuyor. Bu bileşenler pillerden SSD’lere, ekranlardan klavyelere kadar çeşitlilik gösteriyor. Tüm iFixit işbirliklerinde olduğu üzere, sökme görüntülerine ve adım adım kılavuzlara da erişebileceksiniz, böylelikle Surface tabletinizi kazara kıymetli bir kağıt tartısına dönüştürmezsiniz.

Her bileşeni tek başına yahut tamiratları gerçekleştirmek için aletler ve aksesuarlar da dahil olmak üzere gereksiniminiz olan her şeyi içeren kapsamlı bir tamirat kitinin bir kesimi olarak satın alabilirsiniz. iFixit bu iştirakle bilhassa gurur duyuyor ve müşterilerini “her aygıtı onarmak ve yepyeni yedek modüllere erişim bu kadar kolay olsaydı dünyanın ne kadar farklı olacağını hayal etmeye” teşvik ediyor.

Microsoft Surface kullanıcılarının bekledikleri müjde geldi

Şirket, yakın vakitte öteki teknoloji devleriyle de misal mutabakatlar yaparak artık Google Pixel tabletler ve Google Pixel Fold aygıtları için de yedek modül sunuyor. Aksesuar üreticisi Logitech de en tanınan fare modellerinden ikisi için tamirat kesimleri sunmaya başladı.

Ancak Apple bu bahiste direnmeye devam ediyor ve iFixit, şirketin yazılımla hudutlu “parça eşleştirme” ihtiyacı nedeniyle yakın vakitte iPhone 15 Pro Max’in onarılabilirlik puanını düşürdü. Bu, iOS aygıtlarının tek tek modül değişimlerini kabul etmesinden evvel yedek bileşenleri direkt Apple’dan sipariş etmeniz ve bir şirket teknisyeniyle telefonda görüşmeniz gerektiği manasına geliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)