Pikachu artık de klip oyuncusu oldu!

Ne olduğunu biz de tam olarak anlamış değiliz, lakin Pokemon Şirketi bu durumdan epeyce mutlu görünüyor. Bu, Pokemon cihanında alışılmadık bir kıssa anlatımı örneği teşkil ediyor ve hayranların merakını muhakkak cezbediyor. Müzik görüntüsünün kendine has bu yaklaşımı, izleyicileri hem şaşırtıyor hem de Pokemon karakterlerinin yeni ve beklenmedik maceralarını keşfetmeye davet ediyor. Pokemon Şirketi’nin de bu yaratıcı teşebbüsü onaylaması, karakterlerin yalnızca oyunlar ve TV gösterileriyle hudutlu kalmadığını, tıpkı vakitte müzik dünyasında da enteresan kıssalar yaratabileceğini gösteriyor.

Kısa bir mühlet önce  Pikachu’nun yer aldığı yeni bir müzik görüntüsü hayatımıza giriş yaptı. Şayet merak ediyorsanız, büyük şapkalı bir DJ’in pilotluğunu yaptığı bir uzay aracı tarafından kaçırılıyor ki bu hayli eğlenceli bir durum.

Evet, ciddiyim ve Pokemon Şirketi resmi olarak bu durumu onayladı – muhtemelen son birkaç kişinin Palworld hakkında sormayı bırakması için bu onayı verdi. Hazır olun, zira bu görüntünün anlattığı kıssanın tüm sonuçlarına hazır olup olmadığınızdan emin değilim.

Pikachu artık de klip oyuncusu oldu!

İlk olarak, müziğin kendisi “Never Be Lonely” ismini taşıyor ve DJ ve müzik müellifi Jax Jones ile birlikte müzikçi Zoe Wees tarafından seslendiriliyor. Birinci ismi Pokemon veteranlarına tanıdık gelebilir, zira o, Pokemon’un yirmi beşinci yıl dönümünü kutlamak için 2021’de yayınlanan albümde yer alan sanatkarlardan biriydi.

Ayrıca, başlıkta bahsedilen büyük şapkalı adam da o lakin dürüst olmak gerekirse, bu yeni görüntüsünün en sıradan istikameti bu. Görüyorsunuz ki, görüntü “gelecekteki bir dünya”da geçiyor, burada Jones ve Wees, bir stadyum halindeki uzay aracında performans sergiliyorlar. Pikachu, Dünya’da bir parkta güç kurallarda yaşıyor – neden olduğunu bilmiyorum, tahminen Ash onu bir tartışma sonrası terk ettikten ve başka tüm Pokemon’ları yanına alıp gittikten sonra sıkıntı vakitler geçiriyordur – ve tipik UFO biçiminde uzay aracı tarafından kaçırılıyor.

Hüzmeyle içeri alındıktan sonra, küçük sarı dostumuz Jones ve Wees ile sahnede beliriyor. Durumdan hiç çekinmiyor ve ikiliyle ve dansçılarıyla dans etmeye başlıyor, tahminen de kültürlerini taklit edip ahenk sağlarsa, üzerinde deney yapmayacaklarını düşünüyor olabilir.

Şarkı bir düşüşe ulaştığında, stadyumun tüm sigortalarını patlatacak üzere görünen bir yıldırım saldırısı başlatıyor, lakin gerçek hayatta olmadığı için – unutmayın, bu bir müzik görüntüsü – bu türlü bir şey olmuyor. Merak ediyorsanız, Pikachu’nun Dünya’ya geri gönderilmediğini, yani bu durumun temelde devam eden bir kaçırma hadisesi olduğunu belirtmek gerekir.

Jones görüntüdeki işbirliği hakkında, “Zoe Wees ve Pikachu ile bu işbirliği benim için gerçekleşen bir düş,” diyor ve ekliyor: “‘Never Be Lonely’, müziğin ve dostluğun kalbine hakikat yapılan bir ses seyahati ve bu macerada Pikachu’yu bizimle birlikte görmek büyük bir ayrıcalık.”

Evet, ben de cevaplıyorum lakin zavallı yaratığı kendi gezegenine ne vakit geri göndereceksiniz? Ne yazık ki, şapkalı adamın bana yanıt vereceğini sanmıyorum, müziğini yavaşça yediye kadar beğensem bile.

Maalesef, özgün planlandığından biraz daha uzun müddet beklemeniz gerekecek zira Pikachu ve arkadaşlarını Pokemon Horizons aracılığıyla Netflix’te Mart ayında göreceğiz. Ah, ve işte birtakım Pokemon Scarlet ve Violet kodları.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)