Sony PlayStation Plus artırımlarına sahip çıktı!

Sony, Eylül ayında PlayStation Plus abonelik fiyatlarında değişiklik yaparak artırım uygulamış ve bu karar pek çok oyuncu tarafından olumsuz bir biçimde karşılanmıştı. Yapılan bu fiyat artışları sonrasında Sony, kullanıcılarının yansısını çekmişti. Lakin Sony Interactive Entertainment’ın işletme şefi Eric Lempel, yakın bir röportajda bu kararı savundu ve şirketin bu fiyat değişikliğiyle piyasa şartlarına ahenk sağlamak zorunda kaldığını açıkladı.

Eric Lempel, fiyat artışını gerekçelendirirken şunları söyledi: “Dünyadaki çabucak her şey üzere biz de fiyatlarımızı gözden geçirmek ve piyasa şartlarına nazaran ayarlamak zorundayız. Başka pek çok abonelik hizmetinin tersine, uzun yıllardır dünyanın %85’lik kısmı için PlayStation Plus fiyatlandırmasına dokunmadığımızı söylemekten memnunluk duyuyorum. Hasebiyle, birinci defa bu türlü bir değişiklik yapma gereksinimi hissettik.”

Sony PlayStation Plus artırımlarına sahip çıktı!

Yeniden düzenlenen PlayStation Plus fiyatlarına göz atacak olursak, Essential abonelik evvelden 59,99 dolardan 79,99 dolara, Extra abonelik 99,99 dolardan 134,99 dolara ve Premium abonelik ise 119,99 dolardan 159,99 dolara yükseldi. Bu artışlar, oyun dünyasının değerli bir kesimi olan PlayStation Plus’ın geleceğini şekillendiren bir değişiklik olarak kabul ediliyor.

Lempel, bu kararın alınmasındaki temel nedenin, PlayStation Plus’ın daima olarak daha fazla içerik ve hizmet sunma emeli olduğunu da belirtti. Sony, kullanıcılarına daha fazla oyun, özel içerikler, indirimler ve başka avantajlar sunmayı hedefliyor. Bu nedenle, yeni fiyatlandırma modeli, bu ek hizmetlerin sürdürülebilirliğini desteklemek emeliyle hayata geçirildi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)