Apex Legends oyuncularının bekledikleri müjde sonunda geldi

Yeni dönem 31 Ekim’de yayına girdiğinde oyuncular bunun nasıl çalıştığını açıklayan oyun içi bir ileti görecekler. EA, sistemlerinin çok yüklenmesini önlemek için herkesi kademeli olarak devreye almayı planlıyor.

En yüksek hesap seviyesine sahip profil, birincil hesap olarak belirlenecek. Bu seviyeyi korumak isteyenler için (bazı istisnalar dışında) birebir EA ID’ye bağlı öbür profillerdeki tüm kozmetik eserler, muvaffakiyetler ve rozetler ana hesapta birleştirilecek. Apex’i rastgele bir platformda oynamak için EA ID gerekli olacak.

Apex Legends oyuncularının bekledikleri müjde sonunda geldi

Respawn, çapraz geçiş için hesap birleştirmenin mecburî olduğunu da söyledi lakin bu, battle royale’i birden fazla platformda oynayanların, nerede oynarlarsa oynasınlar, çoğunlukla kozmetik eserlerine ve para ünitelerine erişebilecekleri manasına geliyor. Ayrıyeten PC’de, PlayStation’da, Xbox’ta yahut Nintendo Switch’te oynuyor olmanız fark etmeksizin tıpkı battle pass’ta ilerleme kaydedebileceksiniz. Respawn, sırf tek bir platformda tek profille oynayanlar için hiçbir şeyin değişmeyeceğini belirtti. Lakin istatistikler sırf birincil hesapta tutulacak.

Çapraz geçişin gelmesi uzun vakit aldı. Çapraz geçiş üzerindeki çalışmalar Apex’i ve her iki Titanfall oyununu etkileyen hack’ler nedeniyle pek çok sefer ertelendi.

Hesap birleştirme, ilgi cazip yeni bir oynanabilir karakterle birlikte gelecek. İsmi Conduit ve  o kalkanlara odaklanan bir destekçi. Taktiksel yeteneği Radiant Transfer ile yakındaki ekip arkadaşlarına ekstra süreksiz kalkanlar sağlayabilir. Arkadaşları taktiğinin menzili dışındaysa, pasif yeteneği sayesinde onlara gerçek koşarken büyük bir sürat kazanabilir. Conduit’in ultisine Enerji Barikatı deniyor. Düşmanları yavaşlatacak ve onlara hasar verecek yedi adet kalkan bozucuyu konuşlandıracak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)