Clash of Clans ve Clash Royale Artık PC’de Oynanabiliyor

Supercell imzası taşıyan Clash of Clans ve Clash Royale oyunları artık PC platformunda da oynanabiliyor. İki oyun, Ocak 2022 tarihinde Windows PC’ler için kullanıma sunulan Google Play Games‘in beta sürümüne gelmiş durumda.

Şirket sitesindeki bir gönderide şunları belirtti: “Hayalimiz mümkün olduğu kadar çok insanın yıllarca oynadığı ve sonsuza kadar hatırlanacak mükemmel oyunlar yaratmak. Artık birinci defa PC’de iki oyunu resmi olarak destekleyeceğiz. Bu değişikliğin Clash oyunlarını daha fazla oyuncuya yaklaştıracağını ve Clash oyuncularına daha fazla oynama yolu sunacağını umuyoruz.”

Clash of Clans birinci olarak 2012’de piyasaya sürüldü ve fantezi temalı taşınabilir strateji oyunu, oyuncuların köyler inşa etmesine ve öbür oyuncuların köylerine saldırmasına imkan tanıyor. Oyuncular ayrıyeten klanlar oluşturabiliyor. Clash Royale ise 2016 yılında piyasaya sürülen bir kule savunması çevrimiçi çok oyunculu oyunu. Her iki fiyatsız oyun da iOS ve Android’de yayınlandıklarından beri Supercell’e milyarlarca dolar gelir sağladı.

Supercell, bu oyunların PC versiyonlarının fare takviyesine sahip olacağını söylüyor. Ayrıyeten bu oyunların “optimize edilmiş grafiklere ve üst seviye performans yeteneklerine” sahip olacağını da tez ediyor. Taşınabilir sürümlerde platformlar ortası oyun da mevcut ve Supercell ID’ye sahip oyuncular hem taşınabilir hem de PC sürümlerine giriş yapabilir ve ilerlemelerini platformlar ortasında kaydedebilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)