CoD: Çağdaş Warfare 3, PS5 SSD’nizde 140GB’lık Bir Alan Kaplayacak

Call of Duty serisi, sabit şoförlerde hayli geniş bir hacim kaplamasıyla meşhur diyebiliriz herhalde, o denli değil mi? Hele son yıllarda, çevrimiçi modların istediği alan da eklenince, ucu bucağı görülmez bir hal aldı neredeyse.

Bu yılın CoD oyunu Çağdaş Warfare 3 de bu mevzuda bir istisna teşkil etmeyecek üzere görünüyor. PlayStation Game Size isimli Twitter hesabından yapılan paylaşımda; PS5’te Vanguard’ın 54GB, Çağdaş Warfare 2’nin 53 GB yer tutmasına rağmen Çağdaş Warfare 3 için 140 GB üzere bir bedelden bahsediliyor. Bunun temel kaynağı olarak da “HQ görseller” gösteriliyor. Buradaki kıymetler, ana oyun ve misyon paketleri için geçerli bedeller. Buna, multiplayer paketleri de ekleneceği göz önünde bulundurulursa, rahatlıkla 200 GB üzerini görürüz büyük ihtimalle.

Bu bedeller elbette kesin durumu yansıtmıyor; kimi örneklerde istenen sabit disk kapasitesinin üzerine çıkıldığı, kimi örneklerde de daha düşük kıymetlerin gerçekleştiği görülüyor. Lakin yeniden de fikir vermesi açısından değerlendirilebilecek bir bilgi. Olur da CoD: MW 3 oynamaya niyetlenirseniz, PS5’inizi boşaltmanızda yarar var üzere görünüyor, ne dersiniz 🙂

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)