Dragon’s Dogma 2 için oyuncuları heyecanlandıran gelişme

Dragon’s Dogma‘nın birinci oyununda oyuncuları sık sık birebir replikleri tekrarlayan Pawn karakterleriyle karşı karşıya kalmışlardı. Fakat, Dragon’s Dogma 2‘nin geliştiricileri bu durumu değiştirmek için uğraş sarf ediyorlar. Oyunun orijinal versiyonunu oynamamış olanlar için, Dragon’s Dogma, çoklukla gözden kaçan bir Skyrim olarak nitelendirilen kusursuz bir RPG. Yüzeyde emsal bir genel ton ve estetiğe sahip olmalarına karşın, bu iki oyun aslında epey farklı. Dragon’s Dogma’nın en dikkat alımlı özelliklerinden biri, Arisen gibisi NPC’leri savaşmak ve yanınızda gelişmek üzere işe almanıza imkan tanıyan Pawn sistemi.

Bu sistem, oyunun savaş mekaniğine kıymetli bir karmaşıklık katıyor lakin Pawn karakterlerinin daima tıpkı şeyleri tekrar etmesi, yıllardır oyuncuların güzeline gitmiyor. Ayarlardan bu tekrarlayan konuşmaları sustursanız bile, Pawn’ların orta sıra söyledikleri faydalı şeyleri kaçırmak istemeyebilirsiniz, bu da sizi sıkıntı bir durumda bırakabilir.

Capcom’un direktörü Itsuno, “Bu sefer oyuncularla çok sayıda anket yaptık ve Pawn’ların birinci oyunda birebir diyalogları çok fazla tekrarladığına dair çok fazla geri bildirim aldık,” diyor ve yavaşça gülerken ekliyor: “Öncelikle buna odaklandık. Pawn’ların birebir cümleleri tekraren tekrar etmemeleri için elimizden geleni yaptık.”

Itsuno’nun bu tabirleri, Pawn’ların kendi akıllarına sahipmiş üzere ve Capcom’un onların davranışları üzerinde çok az kelam hakkıymış üzere bir izlenim yaratıyor. Itsuno’nun, devam oyununda Pawn’ların programlamalarına meydan okuyarak daha fazla tekrar yapmalarını hayal edebilir ve “Elimizden geleni yaptık, üzgünüm” diyerek ellerini havaya kaldırabilirsiniz.

Ancak büyük ihtimalle bu türlü bir durum yaşanmayacak. Devam oyununda Pawn’ların daha çeşitli diyalog seçeneklerine sahip olması bekleniyor, bu daha az komik olabilir, lakin elbet daha az hudut bozucu bir tecrübe sunacaktır.

Dragon’s Dogma 2, PS5, Xbox Series X/S ve PC için 22 Mart’ta piyasaya sürülecek. Oyun, “kesintisiz bir fantezi dünyası” olarak tanımlanıyor ve bu, Witcher 3 hayranı olan Jasmine’imizin kalbini çalıyor. Oyunun piyasaya sürülmesine kadar, bugün oynayabileceğiniz en düzgün RPG’ler burada.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)