Forza Motorsport Update 5, Yeni Bir Pist ile Geliyor

Geliştirici Turn 10, yarış simülasyonunu tekrar başlatan Forza Motorsport için bir sonraki fiyatsız içerik güncellemesini başlatmaya hazırlanıyor. Forza Motorsport Update 5’in çıkışı için Şubat ayı planlanıyor ve öbür şeylerin yanı sıra denenecek yeni bir pisti de içerecek.

Yeni pistin Almanya’daki devasa ve ünlü Nürburgring Nordschleife lokasyonu olacağı belirtiliyor. Bu pistin gerçek versiyonu 1920’lerde inşa edildi ve 20,8 kilometre uzunluğunda. Yeni pist, Forza Motorsport oyuncuları için hem tek oyunculu hem de çevrimiçi modlarda mevcut olacak.

Turn 10 bir blog yazısında şöyle diyor: “Nordschleife, makûs şöhrete sahip yarış tarihinin bir ispatıdır. Bu parkurda efsaneler doğdu, öbürleri ise şiddetli mağlubiyetler yaşadı. Pek çok kuvvetli dönüş, dik tırmanış ve uzun düzlüklerle (yaklaşık 300 metrelik yükseklikten bahsetmeye bile gerek yok) Nordschleife, hem yarışçılar hem de üreticiler için son dayanıklılık testidir.”

Ayrı bir blog yazısında Turn 10 değişiklik günlüğünün şimdiki sürümü de dahil olmak üzere Update 5’e dahil edilecek yanılgı düzeltmeleri ve iyileştirmeler hakkında birçok bilgi sundu.

Değişikliklerden biri, Meslek modu yarış öncesi menüsüne İdmanı Atla seçeneğinin eklenmesi. Güncelleme birebir vakitte yarışçılar bir Alıştırma oturumunu bitirdiğinde yeni bir kaydetme noktasına sahip olacak.

Bu ayın başlarında Turn 10, Forza Motorsport için üç spesifik alanda iyileştirmeler üzerinde çalışacağını söyledi. Bunlar; otomobil ilerleme sistemi, yarış kuralları ve yapay zeka şoförleri. Bu haftaki blog yazısında Turn 10, ilerleme sistemini uygunlaştırmak için başka kaynaklardan bilgi almaya başladığını belirtti.

Geliştirme takımı tıpkı vakitte oyundaki yapay zeka şoförlerini güzelleştirmek için de çalışmaya devam ediyor. Bu değişiklikler hakkında daha fazla bilgi ise yakında açıklanacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)