Horizon Forbidden West: Complete Edition PC Çıkış Tarihi Açıklandı

Eylül 2023 tarihinde Sony tarafından Horizon Forbidden West: Complete Edition için bir PC sürümü duyurulmuştu. Artık ise merakla beklenilen Horizon Forbidden West: Complete Edition PC sürümü çıkış tarihi sonunda duyuruldu. Buna nazaran oyun, 21 Mart tarihinde PC’de yayınlanacak ve bu sürümün geliştiricisi Nixxes Software de oyunun platforma mahsus özellikleri açıkladı.

Stüdyo, PC sürümü için çok çeşitli özelleştirilebilir grafik ayarları, kilidi açılmış kare suratları ve ayrıyeten NVIDIA DLSS 3, AMD FSR ve Intel XeSS teknolojilerini vaat ediyor. Oyun tıpkı vakitte PC’deki yükleme müddetlerini artırmak için Microsoft’un DirectStorage API’sinden de yararlanacak.

Aksiyon oyunu için eksiksiz fare ve klavye takviyesinin yanı sıra, çoklu monitör dayanağıyla 21:9 ultra geniş, 32:9 üstün ultra geniş ve 48:9 çözünürlükler de dahil edilecek. Bir denetim aygıtı kullanmak isteyenler için Nixxes rastgele bir denetim aygıtındaki tecrübesi kolaylıkla yine eşleştirmek ve özelleştirmek için Steam Input dayanağını de içerecek. Hatta PlayStation DualSense denetim aygıtının kullanılması, oyunculara oyunun uyarlanabilir tetikleyicilerine ve dokunsal geri bildirim özelliklerine de erişme imkanı sunacak.

Bu, oyunun Complete Edition hali olduğu için Aloy’un öyküsünü sürdüren yepisyeni bir maceranın yanı sıra, ana kıssanın sona ermesinin akabinde kıssayı sürdüren Burning Shores genişletmesini içeren 2022’de yayımlanan temel tecrübe de sağlanacak. Tam sürümün bir kesimi olarak kimi bonuslar da veriyor fakat birkaç öğe sırf ön siparişler için geçerli. Bunlar şu formda:

  • Blacktide Kıyafeti ve Blacktide Bow (yalnızca ön satın siparişle mevcuttur)
  • Nora Legacy Kıyafeti ve Nora Spear (yalnızca Steam hesabınızı PlayStation Network’e bağladığınızda kullanılabilir)
  • 2 Özel Kıyafet (Carja Behemoth Seçkine ve Nora Thunder Elite)
  • 2 Özel Silah (Carja Behemoth Kısa Yay ve Nora Thunder Sling)
  • Mühimmat, iksir ve seyahat paketlerini içeren Oyun İçi Kaynak Paketi
  • Oyun içi Apex Clawstrider Machine Strike Piece
  • Özel Fotoğraf Modu pozu ve yüz boyama

Oyunun sistem ihtiyaçları şimdi açıklanmadı. Bu ayrıntıların ise oyunun çıkışına yakın bir tarihte paylaşılmasını bekleyebiliriz.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)