Hyundai, “GTA XXIV” ile GTA 6 fragmanını eğlenceli bir halde tekrar yarattı

Geçtiğimiz ay tanıtılan GTA 6‘nın birinci fragmanı, Rockstar’ın yeni oyunu için heyecanı daha da artırdı. Lucia’nın yer aldığı ve Tom Petty’nin “Love Is A Long Road” müziğini barındıran bu fragman, 12 yıl evvel GTA 5‘in birinci fragmanı tarafından kaydedilen tüm vakitlerin en yüksek izlenme sayısını basitçe geçti ve şu anda 169 milyondan fazla görüntülenme sayısına ulaştı. Fragmanın yayınlanmasından bu yana çeşitli yine imal çalışmaları gerçekleştirildi. Bunlar ortasında GTA V içinde yapılan bir tekrar üretim da bulunuyor, lakin Hyundai Motorsport’un pazarlama takımının yaptığı bu yeni tekrar imal, ekstra takdiri hak ediyor. “Grand Test Auto XXIV” isimli görüntü, Tom Petty’nin sevilen müziğini da içerecek formda Rockstar’ın GTA 6 fragmanını hayli eğlenceli bir biçimde yine yaratıyor.

GTA 6‘nın 2025’in birinci çeyreğinde konsollarda piyasaya sürülmesi bekleniyor, lakin Bank of America’daki analistler oyunun gecikebileceğini ve 2025’in sonlarına gerçek bir çıkışın daha mümkün olduğunu düşünüyor. “GTA 6’nın birinci fragmanı heyecan verici olmasına karşın, oyunun alfa testlerinde ileri bir basamakta olduğuna ikna edici ögeler içermiyor” diye belirttiler. Ayrıyeten, 2025’te bir PC versiyonunun piyasaya sürüleceğine dair bir bilgi de içermiyordu.

Sam Houser, fragmanın yayınlanması üzerine “Grand Theft Auto VI, son derece sürükleyici, öykü odaklı açık dünya tecrübelerinde mümkün olanın sonlarını zorlama eforlarımızı sürdürüyor. Bu yeni vizyonu oyuncularla paylaşabilmekten büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

İlk fragmanın inanılmaz popülaritesi göz önüne alındığında, bilhassa GTA V’nin devam eden başarısı göz önüne alındığında, bu oyunun ne kadar büyük olacağını yalnızca hayal edebiliriz – GTA V‘nin özgün lansmanından on yılı aşkın bir müddet sonra, oyun hala güçlü satışlar yapmaya devam ediyor ve satış listelerinin tepesinde yer alıyor. Geçen yıl Kasım ayında yapılan bir açıklamada, oyunun dünya çapında yaklaşık 200 milyon ünite satışa yaklaştığı belirtilmişti.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)