İmalcisi ‘İmkan Olsa Dead Space 3’ü Baştan Yapardım’ Diyor

Dead Space 3’ün muharriri ve eş imalcisi Chuck Beaver elinde imkan olsa Dead Space 3’ü büsbütün baştan yapacağını söyledi.

CaptainBribo podcaste konuşan Beaver her ne kadar lore kısmını korusa da, “Ellie de orada olurdu ancak Isaac ile bağlantısı farklı olurdu, ana kıssayı de baştan yazardım” diyor. Bu türlü bir durumda kıssanın ana kahraman Isaac Clarke’e odaklanmasını isteyeceğini, yeniden de co-op mekaniğini koruyarak iki karakterin birebir şeyleri nasıl farklı gördüğünü göstereceğini de eklemiş.

Beaver’ın kelamlarından geliştirici grubun Dead Space 3 üzerinde mutlak denetim sahibi olmadığı da ortaya çıkıyor zira takımının “bir endişe oyunu yapmasına müsaade edilmediğini” söylüyor kendisi. Dead Space 3 ile serinin öbür oyun tiplerine genişletilmesi istenmiş.

Beaver sadece bu yüzden “sadece yeni bir kitleye erişememekle kalmadık, eski kitlemizi de kaybettik” diyor.

Gerçekten de Dead Space 3 sonrasında seri mutlak bir sessizliğe bürünmüş, Dead Space Remake ile bir defa daha canlanma yolunda adım atılmıştı. Dead Space 3’ün başına gelenler de “neden Dead Space 4 değil de Dead Space Remake” sorusunun karşılığını veriyor aslında.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)