Indiana Jones ve The Great Circle ‘bu yılın sonlarında’ Xbox ve PC’ye geliyor

Ayrıca oyunun başlığının (Indiana Jones and the Great Circle) doğrulandığını ve bu yılın sonlarında Xbox Series X/S, PC ve Xbox Cloud Gaming’e geleceğini açıkladı.

Indy’nin gizemli bir gücün peşinde olan birtakım berbat adamları durdurmaya çalışmasını sağlayacak bir aksiyon-macera oyunu olduğunu varsayım edenlere ödül yok. Kıssa 1937’de, Raiders of the Lost Ark ve The Last Crusade olayları ortasında geçiyor. Kelam konusu McGuffin kuvveti, Büyük Çember ismi verilen bir şeye bağlı; dünya çapında, insan üretimi “büyük manevi değere sahip” antik yerleri birbirine bağlayan harika bir daire.

İlk oynanış fragmanı, Indy’yi birinci şahıs bakış açısıyla Mısır piramitlerini keşfederken, karlı dağ tepelerini geçerken, düşman kalelerinin etrafından gizlice dolaşırken ve genel olarak ölümcül kıyamet karşısında hayatta kalmaya çalışırken gösteriyor. Ayrıyeten kırbacını makûs bir adama çelme takmak için de kullanıyor (bu sırada bir Wilhelm çığlığı atıyor), kimi Nazilerin hızına yumruk atıyor ve havadaki bir çift kanatlı uçaktan başkasına atlıyor.

Indiana Jones ve The Great Circle ‘bu yılın sonlarında’ Xbox ve PC’ye geliyor

Ara sahnelerde ve kimi platform sahnelerinde kamera, efsanevi arkeoloğu daha uygun görebilmeniz için geri çekilecek. Oyun, Harrison Ford’un benzerliğini kullanıyor lakin görüntü oyununun güçlü adamı Troy Baker, karakterin sesini veriyor.

Henüz birinci günler lakin MachineGames, Bethesda’dan Todd Howard’ın yönetici üretimci olarak yardımıyla Indiana Jones macerasının görünümünü, hissini ve sesini çabucak hemen yanlışsız bir formda elde etmiş görünüyor. Bu yılın sonlarında oyun çıktığında bu şiddetli vazifesi ne kadar yeterli başardıklarını göreceğiz, fakat Indiana Jones and the Great Circle benim en çok beklediğim oyunlardan biri haline geldi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)