Infinity Ward, Büyümeye Devam Ediyor

Call of Duty serisinin ardındaki en kıymetli isimlerden olan Infinity Ward, büyümesini sürdürüyor. Çağdaş Warfare 2 ile serinin en süratli satan oyununu geliştiren grup, Teksas’ta yeni bir stüdyo daha açtı. Austin’de bulunacak bu stüdyo için şimdiden ilanlar açılmış durumda.

2002 yılında kurulan Infinity Ward’un ana üssü California’da bulunuyor. Bununla birlikte takımın Polonya, Meksika ve son olarak Austin’de de stüdyoları bulunuyor. İspanya’da bu yıl yeni bir grup daha kuran IW, bu takımı Call of Duty: Warzone Mobile’ın geliştiricisi Digital Legends’ın stüdyolarına yönlendirmişti.

  • Modern Warfare 3, Selefinin İvmesini Yakalayamadı

Infinity Ward’un yeni tesis için yaptığı açıklama şu halde:

“Infinity Ward, Teksas’ın Austin kentinde yeni bir stüdyo açtı. Bu stüdyo, Call of Duty serisi için çok daha yeni ve yenilikçi tecrübeler yaratması için çalışacak.”

Bildiğiniz üzere Infinity Ward grubu, Çağdaş Warfare serisi ile özdeşleşmiş bir stüdyo. Orjinal Çağdaş Warfare’in ardındaki stüdyo, 2022 yılında çıkan MW2’nin de tek geliştiricisiydi. Şimdi 10 Kasım’da çıkış yapan Çağdaş Warfare 3’ün gerisinde ise hem Sledgehammer Games hem de IW takımı bulunuyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)