İşte tüm vakitlerin en çok satan görüntü oyunu!

Minecraft, oyun dünyasında tarihi bir muvaffakiyete imza attı. Mojang Studios tarafından geliştirilen bu eşsiz oyun, 15 yıl içinde 300 milyon kopya satışına ulaştı. Bu muvaffakiyet, bir oyun için hakikaten etkileyici. O denli ki bu sayısı kıyaslayacak olursak; Rockstar Games’in Grand Theft Auto 5 isimli oyunu yalnızca 185 milyon kopya satabildi. Minecraft’ın 2013’te piyasaya sürülmesine karşın, bu başarısı sürpriz değil. Esasen 2020 yılında 200 milyon kopya satışı ile de büyük bir muvaffakiyete imza atmıştı.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Minecraft Live etkinliğinde Mojang, bu büyük muvaffakiyetini duyurdu. Birebir aktiflikte, oyun için geliştirilmekte olan kimi yeni özellikler de tanıtıldı. Bu özelliklerden en dikkat çekeni, oyuncuların tuzaklar ve düşmanlarla gayret edeceği bir dizi oda ve koridordan oluşan “deneme odası” oldu. Bununla birlikte Star Wars: Path of the Jedi DLC ve Planet Earth DLC, oyuna eklenecek yeni içerikler ortasında. Bu içeriklerin birincisi 7 Kasım 2023’te, ikincisi ise 2024 başlarında oyuncularla buluşacak.

İşte tüm vakitlerin en çok satan görüntü oyunu!

Mojang Studios’un başında bulunan Helen Chiang, bu muvaffakiyetin nitekim büyük olduğunu vurguladı. Helen, “Minecraft, piyasaya sürüldüğünde birinci bloklarımızı koyduğumuzda hiç kimsenin hayal edemediği bir muvaffakiyete ulaştı. 300 milyon kopya satışı ile tüm vakitlerin en çok satan oyunlarından biri oldu.” tabirlerini kullandı. Minecraft’ı rahatlıkla oynamak isteyenler için en düzgün PC’ler hakkında da bilgi verdi.

Minecraft, yalnızca bir oyun olmanın ötesinde, yaratıcılığı teşvik eden bir platform haline geldi. Her yaştan oyuncuya hitap eden bu oyun, yalnızca eğlendirmiyor birebir vakitte öğretiyor. O denli ki, dünyanın dört bir yanından milyonlarca oyuncu, kendi dünyalarını yaratmak ve hayal güçlerini sınırsızca kullanmak için bu oyunu tercih ediyor. Bu muvaffakiyetin sırrı, hiç elbet oyunun daima güncellenen yapısında ve oyunculara sunulan sınırsız özgürlükte yatıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)