Müjde üzere müjde! GTA 6 yakında geliyor!

GTA serisi, Rockstar Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan açık dünya aksiyon-macera oyunlarının hükümdarı olarak kabul ediliyor. GTA 5’in büyük muvaffakiyetinin akabinde, GTA 6’nın ne vakit ve nasıl geleceği merak konusu olmuştu. İşte tam bu noktada beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Oyun dünyasının merakla beklenen üretimlerinden biri olan Grand Theft Auto 6 (GTA 6), oyun inceleme ve derecelendirme platformu Metacritic’te yeni bir heyecan yaratmaya başladı. Metacritic, GTA 6’nın sayfasını açarak oyun severlerin ve oyun basınının dikkatini çekti. Bu atılım, oyunun yakın bir vakitte tanıtılacağına dair söylentilere neden olurken, oyuncuları heyecanlandırdı.

Müjde üzere müjde! GTA 6 yakında geliyor!

Metacritic’in sayfasında dikkat çeken bir öteki ayrıntı, oyunun hangi platformlarda çıkacağıyla ilgili bilgiler. Sayfada, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’in yer aldığı görülüyor. Bu da GTA 6’nın evvel konsollara, daha sonra ise PC platformuna gelebileceğine dair güçlü bir işaret. Örneğin, evvelki oyun GTA 5, Eylül 2013’te konsollara çıktıktan sonra Nisan 2015’te PC için piyasaya sürülmüştü. Misal bir yaklaşımın GTA 6 için de geçerli olabileceği düşünülüyor.

Ancak tüm bu bilgiler, hala resmi bir duyuru olmadığı için varsayımlardan ibaret. Rockstar Games, GTA 6 ile ilgili rastgele bir resmi açıklama yapmadığı için oyunun ne vakit çıkacağı, öyküsü ve oynanışı hakkında kesin bilgilere sahip değiliz. Lakin Metacritic’in sayfasının açılması, GTA hayranlarını heyecanlandırmış durumda ve oyunun yakın bir vakitte tanıtılma ihtimali göz gerisi edilemeyecek kadar yüksek.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)