Obsidian, Baldur’s Gate 3 Kadar Bütçe Verilirse Pillars of Eternity 3’ü Yaparız Diyor

Pillars of Eternity 2: Deadfire, bundan yaklaşık 5,5 yıl kadar bir mühlet evvel çıkmış, RYO severlerin gönlünü kazanmayı bilmişti. O günden bugüne, serinin hayranları yeni bir oyunun ne vakit duyurulacağını bekliyor diyebiliriz.

Öte yandan Obsidian Entertainment, bu devirde boş durmadı elbette. The Outer Worlds, Grounded ve Pentiment üzere oyunlar çıkardılar; The Outer Worlds 2 ve Avowed üzerinde çalışmaya da devam ediyorlar.

Yine de, oyun severler Pillars of Eternity 3’ün gelip gelmeyeceğini, gelecekse ne vakit geleceğini merak ediyorlar. Obsidian Entertainment’ın tasarım yöneticisi Josh Sawyer; Touch Arcade ile Pentiment’in yıl dönümü münasebetiyle gerçekleştirdiği röportajda bu husus hakkında da bir açıklama yapıyor.

Sawyer; birinci 2 Pillars of Eternity oyununu sevdiğini, bununla birlikte Pillars of Eternity’yi lakin Pillars of Eternity 3’ü vakit ve bütçe kısıtıyla karşı karşıya kalmayacağı bir durumda yapmak isteyeceğini söylüyor.

Sawyer; “Deadfire için ne boyutta bir bütçe kullandığımızı biliyorum. Öte yandan Baldur’s Gate 3 için bahsedilen bütçeden de haberdarım. Bir meblağ söyleyecek değilim, lakin o boyutta bir bütçe alacak olursam, hiç elbet Pillars 3’ü yaparım” diyor. Sawyer, şayet Pillars 3’ü yaparlarsa, çatışmaların sıra tabanlı olacağını da eklemiş.

PoE 2’nin bütçesi 4,4 milyon dolar seviyesindeyken Baldur’s Gate 3 için harcanan meblağın 100 milyon dolar civarında olduğu söyleniyor. Ortadaki uçurumu görüyoruz. PoE 3 için bu türlü bir bütçe ayrılması, en azından şu basamakta çok da mümkün görünmüyor. Lakin en azından önemli bir bütçe artışı beklentisinin bulunduğu söz edilmiş oldu böylelikle.

Obsidian geliştirmekte olduğu Avowed ve Outer Worlds 2’yi ne vakit tamamlar, sonrasında öbür oyunlara mı yönelir yoksa Pillars serisine dönmeye mi karar verirler, bu ve gibisi soruların yanıtını önümüzdeki periyotta alacağız artık.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)