Oyun yüzünden kafayı sıyırma noktasına geldi!

FromSoftware dünyasının kurgusu, bazen paslı bir kaşığın bile açıklamasında yüzyılları özetliyor. Bu detayları keşfetmek, oyunun güçlü işverenlerine karşı hayatta kalmak kadar tatmin edici. Neyse ki, bir YouTuber, Elden Ring’in tüm kıssasını bizim için detaylı bir halde ele aldı, lakin bu süreç onun için 35 saatten fazla vakit aldı.

YouTuber SmoughTown, Lords of the Fallen’dan Dark Souls’a kadar birçok Souls gibisi oyunun ardındaki öyküleri araştırmada ve açıklamada usta. Son serileri, stüdyonun başyapıtı Elden Ring ve bu oyunun kırık tanrı-evlatlarını barındıran The Lands Between isimli dünyasının “tüm hikayesini” açıklamayı amaçlıyor.

Oyun yüzünden kafayı sıyırma noktasına geldi!

Böyle bir gayret ne kadar sürebilir? Yaratıcı, açık dünya oyununun birinci çıkışından bu yana daha küçük öykü açıklama görüntüleri yayınlıyordu, fakat daha yakın bir vakitte toplamda 35 saati aşan üç derleme görüntüsü yayınladı. Bu epik üçleme, Malenia üzere karakterlerin art planlarını açıklamaktan, oyun içinde yalnızca yüzeysel olarak değinilen kozmik sırlar ve teoriler hakkında fikir yürütmeye kadar her şeyi kapsıyor.

Yorumlar, yürek verici sözler ve takdir doluydu zira – kabul edelim – Elden Ring üzerine bu ölçekte bir evrak üretmek önemli bir akademik muvaffakiyet. Bilhassa bu türlü bir vazifede gereken araştırma ve ayrıntılı okuma düşünüldüğünde.

Ancak bu internet ve yorumcular latifelerle doluydu. Bir yorumcunun “Bu kısa görüntüleri seviyorum, umarım yakında uzun içerikler yüklemeye başlarsın,” biçimindeki esprisi üzere. Öbür bir yorum ise “Bu görüntüyü her gün bulaşık yaparken 30 dakika izlemek için saklıyorum,” diyor. 

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)