Palworld, 5 Milyon Satış Adedini Geçti

Geliştirici Pocket Pair’in açık dünya hayatta kalma oyunu Palworld, 19 Ocak tarihinde piyasaya sürülmesinden bu yana birinci 3 günde PC ve Xbox platformlarında 5 milyonun üzerinde satış gerçekleştirerek değerli bir muvaffakiyete imza attı.

Oyunun Xbox sürümü için elimizde rastgele bir oyuncu yahut satış sayısı olmasa da Steam’deki PC sürümü şu an için en çok satan oyun olmaya devam ediyor. Ek olarak, an prestijiyle oyunun Steam’deki eş vakitli kullanıcı sayısı 1,5 milyon oyuncuyu aştı fakat tüm vakitlerde PUBG: Battlgrounds ve Counter-Strike 2 önde yer alıyor.

Tüm bu oyuncuların çevrimiçi olmasıyla birlikte Palworld, sunucu sıkıntıları ve öteki yanlışlardan da muzdarip olmaya devam ediyor. Bu sabah yayınlanan bir gönderide Pocket Pair, grubun oyunculardan sıkıntılar ve kusur düzeltmeleri hakkında “50.000’den fazla soru aldığını” ve bu bildirilere karşılık vermede yaşanan gecikmelerden ötürü özür dilediğini söyledi.

Palworld’ün Xbox versiyonu da şu anda PC versiyonunun kimi özelliklerinden mahrum. Bunun nedeni ise Xbox sürümünün güncellenmeden evvel Microsoft’un sertifikasyon sürecinden geçmesi gerekliliği olarak açıklanıyor. Xbox sürümünün yeni özellikler ve geliştirmeler açısından bir müddetliğine PC/Steam sürümünün gerisinde kalması mümkün.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)