Palworld Yalnızca 24 Saatte 2 Milyon Adet Sattı

Japon geliştirme stüdyosu Pocket Pair tarafından sunulan Palworld çıkışından yalnızca 8 saat sonra bir 1 milyon adet satmayı başarırken artık de 24 saat içinde 2 milyon adet satış sonunu aştı. Hatta oyun Steam’in eş vakitli rekorlarını da daima olarak kırıyor.

Duyuru, Palworld toplumsal medya kanalları aracılığıyla geldi ve çabucak akabinde oyuncuların karşılaştığı ilişki problemlerine ait bir güncelleme de yayınlandı.

Oyun, Steam’de eş vakitli oyuncular açısından şu anda yalnızca Counter-Strike 2’nin gerisinde ve platformdaki sayı neredeyse 900.000’e yakın. Oyunun Xbox One ve Xbox Series X|S konsollarının yanı sıra Xbox ve PC Game Pass abonelik hizmetlerinde de mevcut olduğunu hatırlatalım.

Erken erişim biçiminde piyasaya sürülen oyun, istikrarı ve yaratıcılığı ödüllendiren oynanış seçenekleriyle övgü topladı. Palworld, “Pals ismi verilen gizemli yaratıklarla birlikte savaşmak, çiftçilik yapmak, inşa etmek ve birlikte çalışmak” için çok oyunculu bir hayatta kalma sanal alanı sunuyor.

Pek çok kişi tarafından Pokemon’a benzetilmesine karşın Palworld, benzeri yaratıklara sahip oyunların “sağlıklı” tabiatını geride bırakarak dostları öldürmek, çok çalıştırmak ve köleleştirmek üzere çok daha karanlık ögelere sahip.

Oyunun Steam mağaza sayfasına nazaran Palworld’ün en az bir yıl erken erişimde kalması planlanıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)