Palworld’de büyük bir eksik olduğu fark edildi!

Palworld, Pocketpair tarafından geliştirilen, şirin yaratıklarla dolu ve oyunculara cümbüşün hudutlarını zorlatan komik anlar sunan son derece cazip bir oyun. Lakin, oyunun oluşturulma sürecinde, birçok oyuncunun tecrübesini güzelleştireceğini düşündüğü değerli bir özellik göz gerisi edildi: Fotoğraf modu. Oyunun Beta sürümü yayınlandıktan birinci sekiz saat içinde bir milyondan fazla oyuncu Palworld’e katıldı ve birçoğu tıpkı soruyu soruyor — neden bir fotoğraf modu yok?

Oyundaki sonsuz üzere görünen yabanî alanları ve büyüleyici görüntüleri keşfetmek, kullanıcı arayüzü (UI) yüzünden ekranın yarısını kaplayarak ekran imajı almayı zorlaştırıyor. Örneğin, bu harabe kilisenin aldığım bir ekran imajını düşünün: Görüntü sahiden hoş, fakat eğitim ve menüsüz daha güzel olmaz mıydı?

Sadece görünümleri değil, yaşadığım komik anları da fotoğraflamak istiyorum. Bir defasında, Eikthyrdeer isimli yaratığımın aç olduğundan şikayetçisi oldu, nedenini anlayamadım. Etrafta çokça yiyecek vardı, hiçbir şey engellenmiyordu ve yaralı da değildi. Lakin sonra onu bir ağacın içinde sıkışmış halde buldum. Fotoğraf çekmeye çalışırken asıl sorun yalnızca UI’ın kendisi değil, UI elementlerinin çokluğu. Her şey birbiri üstüne yığılarak, ekranı epey kalabalık ve daraltıcı bir hale getiriyor.

Palworld’de büyük bir eksik olduğu fark edildi!

Benim üzere, Palapagos’taki Pals’larımın ve etrafımızın UI’sız fotoğraflarını çekmek isteyen pek çok oyuncu var. Steam Community Forum’undaki oyuncular adeta bu özelliği istemek için yalvarıyorlar.

İyi haber şu ki, oyun şimdi Beta’nın çok erken etaplarında, yani önümüzdeki aylarda oyun için neler ekleneceğini kestirmek güç. Umarım, bu kadar çok oyuncunun bu özelliği talep etmesi, Pocketpair’i bunu uygulamaya teşvik eder. Şayet o denli olursa, gelecekte birçok etkileyici oyun içi fotoğrafın bizi beklediğinden emin olabiliriz.

Palworld, 2024’ün en büyük sürpriz hitlerinden biri haline geldi ve nedeni basitçe anlaşılıyor. Hayatta kalma ögelerinin Pokémon biçimi canavar yakalama ile harmanlanması hakikaten tuhaf. Tekrar de, teoride olduğu kadar pratikte de büyüleyici. Şayet bir PlayStation 4 yahut PlayStation 5 sahibiyseniz, bu marka dışı canavar yakalama aksiyonuna siz de katılabilir misiniz?

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)