PlayStation 5 Slim Çıkış Tarihi Muhakkak Oldu

Sony, geride bıraktığımız haftalarda ince kasalı PlayStation 5 Slim modelini duyurmuştu. Tasarım açısından yenilenen PlayStation 5 modelinin Kasım ayında piyasaya sürüleceğini duyuran firma, ne yazık ki tam bir tarih vermemişti. Fakat kısa bir müddet evvel charlieINTEL isimli bir X (eski ismiyle Twitter) kullanıcısı PS5 Slim modelinin piyasaya sürüleceği tarihi gözler önüne serdi. İşte PlayStation 5 Slim çıkış tarihi!

Call of Duty içerikleriyle tanınan charlieINTEL’in aktarmış olduğu bilgilere nazaran ince kasalı PS5 Slim modeli 10 Kasım 2023 tarihinde piyasaya sürülecek. 10 Kasım’da oyuncularla bir ortaya gelecek olan konsolun Call of Duty Çağdaş Warfare 3 ve Marvel’s Spider-Man 2‘li paketleri mevcut olacak. Oyuncular iki oyun paketinden birini seçerek, bahsi geçen bu oyunları yeni PS5 konsolu üzerinden deneyimleyebilecekler.

Şimdilik, Sony tarafından kampanya ve çıkış tarihi hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak birçok muteber kaynak yeni PS5 modelinin 10 Kasım tarihinde satışa sunulacağına kesin gözüyle bakıyor. Sony’nin de bahisle ilgili en kısa müddet içerisinde bir duyuru yayınlaması bekleniyor.

PlayStation 5 Slim Özellikleri ile Neler Sunuyor?

Yeni PS5 Slim modellerin iç kısmı birebir beygir gücüne sahipken takılabilir disk şoförü ve 1 TB SSD ile daha küçük bir form faktörü ile karşımıza çıkıyorlar. Yeni modelin çıkarılabilir şoförü, Digital Edition sürümünü satın alabileceğiniz ve daha sonra fikrinizi değiştirip sürücüyü 119 euro fiyat etiketli modüler bir aksesuar olarak ekleyebileceğiniz manasına geliyor.

Sony, yeni PS5’in orijinalinden yüzde 30 daha düşük hacme sahip olduğunu, yükünün ise yüzde 18 ve yüzde 24 daha hafif olduğunu söylüyor. Yeni dizaynda dört kapak paneli kullanılıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)