PS5 Sistem Yazılımı Güncellemesi 23.02-08.20.00 Çıktı

Sony tarafından PlayStation 5 (PS5) oyun konsolları için Sistem Yazılımı Güncellemesi 23.02-08.20.00 yayınlandı. Yaklaşık 1,185 GB büyüklüğündeki güncelleme genel kararlılık ve performans iyileştirmelerinden daha fazlasını sunuyor. Yeni sistem güncellemesi kimi ekranlardaki iletileri ve kullanılabilirliği güzelleştirmenin yanı sıra, denetim merkezindeki Müzik özelliğinde de özelliğin kullanımını kolaylaştıracak değişiklikler içeriyor. Ayrıyeten, PlayStation VR2 ile yayına ait değişiklikler ve sesli komutlar için ek fonksiyonellik sağlanıyor.

  • Kontrol merkezindeki müziğikullanmak artık çok daha kolay. İki sütunlu nizamı sayesinde çeşitli kategorilere, çalma listelerine ve müziklere kolaylıkla göz atabilirsiniz.
  • PlayStation VR2’niz ile oyun yayını yaparken etrafınızda bulunan içeriklerin kazara yayınlanmasını önleyebilirsiniz.
    • PS VR2’nizi kullanırken kameranın transparan imajının TV’nizde görüntülenmesini önlemek için AyarlarAksesuarlar > PlayStation VR2 öğesine gidin ve TV’de Transparan Manzarayı Engelle seçeneğini açın.
  • Herhangi bir ekranda Sesli Komut aracılığıyla “What’s new?” (Yenilikler) derseniz yeni PS5 özelliklerini denetim edebilirsiniz.
    • Şu anda Sesli Komut (Önizleme) sadece ABD ve Birleşik Krallık’taki PlayStation Network hesabı olan oyuncular için İngilizce lisanında sunulmaktadır.
  • Bazı ekranlardaki iletileri ve kullanılabilirliği iyileştirildi

Etkinleştirilmiş durumdaysa konsolunuz yeni sistem yazılım güncellemesini otomatik olarak indirip yükleyecek. Elbette sistem güncellemesini konsolun ayarlar menüsündeki sistem güncelleme özelliği aracılığıyla manuel olarak indirmek de mümkün.

Sony’nin ince kasalı PlayStation 5 modellerini duyurduğunu da hatırlatalım.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)