Returnal ve Nex Machina’nın Direktörü Harry Krueger, Housemarque’tan Ayrılıyor

Son oyunları Returnal ile ses getiren Housemarque’tan değerli bir ayrılık haberi geldi. Nex Machina ve Returnal’ın direktörü Harry Krueger’ın, stüdyodan ayrılacağı açıklandı.

Krueger, “Housemarque’ta geçirdiğim 14 yıl boyunca, birbiri gerisine hayallerimdeki projeler üzerinde çalışma imkanı buldum. Bu süreçte, nitekim çok yetenekli ve kusursuz beşerlerle çalışma ayrıcalığına sahip oldum. Bu seyahatte Housemarque’a eşlik etmek, arcade oyunlarından esinlenen küçük üretimlerden Returnal üzere harika bir oyuna uzanan gelişim sürecine dahil olmak bir onurdu. Bir stüdyo olarak başardığımız mükemmel şeylerden ötürü sonsuza kadar gurur duyacağım” diyor ayrılık açıklamasında. Krueger, açıklamanın devamında Housemarque’tan ayrılış kararının kendisi için çok güç bir karar olduğunu belirtiyor.

Housemarque genel müdürü ve kurucu ortağı Ilari Kuittinen de hususla ilgili açıklamasında, “Harry’nin misyon müddeti boyunca “Arcade’in ölümü”nü gördük ve birebir vakitte bir vakitler sadece hayalini kurabildiğimiz amaçlara ulaştık. Harry’nin tutkusu ve yönlendirmesi stüdyomuzun bu noktaya ulaşmasında hayati bir rol oynadı. Returnal ile “Arcade’in tekrar doğuşu”, onun tesiri ve vizyonu hakkında çok şey anlatıyor aslında” diyerek Krueger’ın kendileri için ne kadar değerli bir isim olduğunu söz ediyor.

Stüdyo için kıymetli bir ayrılık olduğuna kuşku yok.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)