Silent Hill: The Short Message ve Silent Hill 2 Fragmanları Yayınlandı

Konami, 2022 yılında çeşitli üçüncü taraf stüdyolarda çok sayıda Silent Hill projesinin geliştirilmekte olduğunu duyurmuştu. Bunlardan ikisi ise State of Play sunumunda Silent Hill: The Short Message ve Silent Hill 2 yeni fragmanları olarak gösterildi.

Silent Hill: The Short Message, seriye yeni katılanlar için hazırlanmış bağımsız bir tecrübe ve artık büsbütün fiyatsız bir endişe tecrübesi olarak PlayStation 5 için PlayStation Store’da bulunuyor.

Birinci şahıs bakış açısıyla oynayan oyuncular, bir arkadaşından gelen iletilerin akabinde “başka bir dünyaya ait” alana giren Anita isminde bir bayanın rolünü üstleniyor. Dışarı çıkmak için tek ipucu “buluncaya kadar gidemezsin” yazan bir ileti ve cep telefonu da değerli bir oyun faktör.

Konami’ye nazaran proje, stüdyonun kaygı formülünde yeni teşebbüsler denemesi ve birebir vakitte yeni grup üyelerine atmosferik oyunlar oluşturma konusunda kıymetli tecrübeler sunması nedeniyle bir deney olarak başlamıştı.

Ek olarak Konami, Silent Hill 2’nin tekrar üretimine da yeni bir görünüm kazandırdı. Bloober Team tarafından geliştirilen son fragman daha çok savaş ögelerine odaklanıyor. Öte yandan oyun için hala bir çıkış tarihi verilmedi ve “PlayStation 5 için geliştiriliyor” sloganı yer aldı.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)