Spider-Man 2 Satışları 2.5 Milyon Adedi Geçti

Sony tarafından 20 Ekim tarihinde PlayStation 5 platformuna özel olarak piyasaya sürülen Spider-Man 2 oyununun birinci 24 saatte 2.5 milyonun üzerinde satış elde ettiği duyuruldu.

PlayStation’ın X (eski ismiyle Twitter) hesabındaki yeni bir gönderiye nazaran Insomniac Games tarafından geliştirilen oyun, Sony’e nazaran şu anda PlayStation’ın tüm tarihinde en süratli satan PlayStation Studios oyunu oldu.

Hem Peter Parker hem de Miles Morales’in Spider-Man olarak birçok düşmanla savaştığı oyun, oyun medyası ve oyuncular tarafından da değerli bir muvaffakiyet elde etti. Metacritic, Spider-Man 2’nin şu anda 91 oyun eleştirmeni puanına sahip olduğunu, 2.000’den fazla yoruma dayalı kullanıcı puanının ise 8,8 ile biraz daha düşük olduğunu gösteriyor.

Spider-Man 2’nin kreatif yöneticisi Bryan Intihar, Friends Per Second podcast’indeki bir sohbette birinci iki oyunu Marvel Sinematik Kozmosu sinemalarıyla karşılaştırdı ve şunları söyledi: “Eğer Spider-Man 1 bizim Iron Man’imiz ve Spider-Man 2 üzere olsaydı Civil War gibiydi… Mantıksal olarak buradan nereye gideceğiz?”

Diğer taraftan diğer bir Insomniac takımı de PS5 için Wolverine’i temel alan öbür bir Marvel oyunu üzerinde çalışıyor.

Bu ortada Spider Man 2 incelememizi de okumayı unutmayın.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)