Starfield Beta Sürümü AMD FSR 3 Kare Oluşturma Takviyesi Sunacak

Bethesda, AMD FidelityFX Harika Çözünürlük 2 (FSR) yükseltme teknolojisiyle birlikte çıkış yapsa da şirketin kare oluşturma bileşeni eksikti. Bir sonraki güncelleme ile bunun da oyuna getirilmesi planlanırken birinci olarak Starfield beta Sürümü AMD FSR 3 Kare Oluşturma takviyesini beraberinde getirecek.

Bethesda toplumsal medya gönderisinde, AMD teknolojisinin önümüzdeki hafta Steam beta güncellemesinde Starfield’a ekleneceğini açıkladı. Beta sürümü problemsiz ilerlerse stüdyo, kare oluşturma özelliğinin Şubat ayının sonundan evvel Steam ve Microsoft Store’daki (Game Pass dahil) tüm PC oynatıcılarına ulaşmasını bekliyor.

Bethesda, NVIDIA DLSS 3 kare oluşturma teknolojisini oyuna getirmek istediğinde misal bir beta sürüm taktiği kullanmıştı. Bu sürüm, beta basamağından geçerek Kasım 2023’te PC oyuncularına tam sürüm olarak sunuldu ve sıra AMD’nin teknolojisine geldi.

NVIDIA’nın en yeni jenerasyon GeForce RTX 40 serisine ve daha yeni grafik kartlarına özel olan DLSS 3 uygulamasının bilakis, FSR 3 platformdan bağımsız bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Bu birebir vakitte NVIDIA, AMD ve Intel’in grafik kartlarının, jenerasyonlar uzunluğu eski olsalar bile bu özelliği kullanabileceği manasına geliyor. AMD, teknolojinin konsollarda çalışabileceğini bile söyledi. Bu, gelecekte Xbox Series X|S’in de FSR 3 kare oluşturma teknolojisini kullanabileceğine bir işaret olabilir.

Bethesda ayrıyeten, beta güncellemesinin “birçok pozisyonu ziyaret eden kayıtlar için kararlılığı artıracak FormID’lerde bir değişiklik” taşıyacağını ekledi. Güncelleme önümüzdeki hafta Steam beta sunucularına ulaştığında bu sürümün tam değişiklik günlüğü de ortaya çıkmış olacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)