Steam Deck, Bir Kere Daha En Çok Satanlar Listesinin Başında

Valve’ın ihtilal yaratan konsolu Steam Deck, taşınabilir oyun aygıtları dünyasında yeni bir trendin fitilini ateşlemişti. Deck epeyce çok sattı, sonrasında sayısız konsol piyasaya çıktı. Bu eser birkaç ay evvel Steam’in en çok satanlar listesinde birinci 10’dan düşmüştü, lakin artık en çok satan eser olarak tepedeki yerini tekrar aldı.

Steam Deck OLED‘in piyasaya sürülmesi ve akabinde eski LCD sürüm fiyatlarının düşürülmesi sayesinde el konsolu listeye tekrar girdi. Ayrıyeten listeye yine girmekle kalmadı, aynı vakitte bir numaraya yükseldi. Valve yeni OLED’i tanıttığında Steam Deck’in popülaritesi yine canlandı.

Steam Deck OLED, el konsolunun birinci olarak Şubat 2022’de tanıtılmasından bu yana Steam Deck’e yapılan birinci büyük güncellemeyi temsil ediyor. Yükseltilmiş OLED versiyonu, daha büyük ve değerli ölçüde daha yetenekli 90 Hz OLED panel, daha büyük bir pil, geliştirilmiş kablosuz irtibat, dokunsal geri bildirim ve daha yeterli temel depolama dahil olmak üzere selefine nazaran bir dizi güncellemeyle birlikte geliyor.

OLED piyasaya sürüldüğünde Steam Deck’in yepyeni LCD versiyonlarında indirimler başladı. Ayrıyeten LCD ekranlı modellerin yavaş yavaş üretimden kalkması bekleniyor. 64 GB eMMC LCD Steam Deck’in fiyatı 349.99 dolar, NVMe 256 GB ve 512 GB modellerinin fiyatı ise sırasıyla 399 ve 449 dolara geriledi.

512 GB OLED ve 1 TB OLED modelleri şu anda 549 ve 649 dolarlık fiyat etiketiyle satılıyor. Tüm bu faktörler göz önüne alındığında, Steam Deck’in bir kere daha Valve’ın en çok satanlar listesinde başı çekmesi şaşırtan değil. Yepyeni sürümü almak isteyen ve hatta bulamayan bireyler artık çok daha uygun fiyata ulaşabiliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)