Steam’den Windows kullanıcılarını şoke eden karar!

Oyun istemcisinin en son özellikleri, şubat ayında bu işletim sistemleri için dayanağı bırakan Google’ın Chrome tarayıcısının yerleşik bir sürümünü kullanıyor. Valve, Windows için Steam’in gelen sürümlerinin ayrıyeten sırf Windows 10 ve daha yeni sürümlerde bulunan işletim sistemi güncellemelerini gerektireceğini de ekliyor.

PC Gamer’ın işaret ettiği üzere, bu durum birden fazla Steam kullanıcısını etkilemeyecek. Valve’ın son anketine nazaran, yazılımın gaye kitlesinin %1,9’undan biraz daha azı ilgili Windows sürümlerinden birini kullanıyor.

Steam’den Windows kullanıcılarını şoke eden karar!

Yine de bu, çok sayıda insanı etkilemeye devam ediyor ve onlara işletim sistemlerini yükseltmek yahut desteklenen bir platforma sahip bir bilgisayar satın almaktan öteki seçenek bırakmayabilir. İş için eski bir Windows sürümüne yahut eski bir oyun sistemine gereksiniminiz varsa, takviyenin sona ermesi bilhassa iş çıkartabilir.

Microsoft, Ocak 2020’de Windows 7‘yi ve 2023’ün başında Windows 8.1’i desteklemeyi durdurdu. Fortnite’ı çalıştırmak istiyorsanız Epic Games artık bu platformları desteklemiyor. Yani, genel olarak eski bir Windows makinesini kullanmak giderek daha da zorlaşıyor: Steam’in bu uyumluluk değişikliği, sizi bir yükseltmeye itecek kırılma noktası olabilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)