Türkiye’den İki Grup PUBG Küresel Championship 2023’e Katılmaya Hak Kazandı

KRAFTON, Inc. Twisted Minds’ın PUBG EMEA: Fall turnuvasının şampiyonu olduğunu duyurdu.

22 Ekim Pazar günü Aleksandr “BatulinS” Batulin, Kirill “Lu” Lukyanov, Dmytrii “Perfect1ks” Dubenyuk ve Yaroslav “spyrro” Kuvichko’dan oluşan kadro, üç gün süren aralıksız çabanın akabinde büyük mükafatı kazanak için öteki 15 grubu mağlup etti ve 100.000$’lık ödül havuzundan 25.000$’lık hisse almaya hak kazandı. Twisted Minds, daha evvel PUBG Küresel Series (PGS)’de gösterdiği performansla aslında PUBG Küresel Championship 2023’te (PGC 2023) yer alma hakkı kazanmıştı.

Şampiyonun yanı sıra ortalarında Türkiye’den iki kadronun da yer aldığı toplam 6 altı EMEA kadrosu (FUT Esports, FaZe Clan, Acend Club, HOWL, Question Mark ve Exalt), PGC 2023 şampiyonu olabilmek için uğraş edecekler.

PEC: Fall Büyük Finalleri, üç gün boyunca oynanan toplam 18 maçtan oluştu. Twisted Minds ve FaZe, daha birinci günden başkan konumlara yükseldi ve hafta sonu boyunca da liderliklerini sürdürmeyi başardı. 2. günün sonunda, öbür kadroların bu iki devle ortalarını kapatamayacağı netleşti lakin puan aralıklarının dar olduğu orta kümede çekişme hala devam ediyordu. PEC: Fall, tüm EMEA ekipleri için PGC puanları kazanmak için son talihti ve liderlik tablosunda en ufak bir üst yahut aşağı hareket bile, Bangkok’ta düzenlenecek PUBG Küresel Championship 2023’e katılıp katılmamak konusunda belirleyici olabilirdi.

Ülkemiz gruplarından FUT Esports, üstün bir eforla son günde Question Mark’ı geride bırakarak 8. sıradan 3. sıraya yükseldi. Her iki grup da (Acend gibi) epeyce rahat bir formda PGC 2023’e katılma hakkı kazandılar. Exalt ve ülkemizden katılan başka ekip olan HOWL’un bahtları son anlara kadar nispeten muhakkak değildi. Liderlik sıralamasında 14. ve 16. sırada yer almalarına karşın gruplar, bu yılın başında topladıkları PGC puanları ve turnuvanın son birkaç maçında geride kalan kimi rakipleri sayesinde PGC’de yer almaya hak kazandı.

PGC 2023

18 Kasım’dan 3 Aralık’a kadar, 32 seçkin küresel ekipten 128’den fazla oyuncu, itibarlı şampiyonluk tahtını hedefleyerek amansızca gayret edecek. PGC 2023, Tayland’ın Bangkok Kongre Merkezi’nde (BCC Salonu) düzenlenecek ve turnuvanın tamamı seyircili gerçekleşecek

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)