Valve, Mouse’u Süratli Hareket Eden CS2 Oyuncularını Banlıyor

CS2’nin şu günlerdeki sıkıntılarından biri gereksiz ban furyası. Bildiğiniz üzere Valve, otomatik anti hile sistemi geçtiğimiz günlerde AMD’nin Anti-Lag+ sistemini kullanan oyuncularını banlamıştı. Valve bu banları açmaya çalışırken VAC sistemi bu kere de süratli mouse kullanan oyuncuları banlamaya başladı.

Bir YouTuber olan Water CS2, birtakım oyuncuların mouse DPI’ları yüzünden ban yediğini keşfetti. Şayet mouse’unuzun DPI’ı 10.000’den yüksekse -ki bu olağan kullanımın bile 9.000 DPI üstünde- VAC ban yiyebiliyorsunuz. O denli ki birtakım oyuncular bu DPI’ı kullanarak tek maçta VAC ban yemiş durumda.

CS2 ile oyuna eklenen VAC Live sistemi şu anda düzgün çalışıyor üzere görünmüyor. Bu nedenle çok süratli hareket eden oyuncuları bot olarak düşünerek banlıyor.

Yine de sistemin bu oyuncuları banlamasının sebebini anlayabiliyoruz. Dürüst olalım, hiçbirimiz bu kadar yüksek DPI ile oyun oynamıyoruz. Birebir vakitte bu ban için oyuncuların daima olarak kamerayı çevirmesi gerekiyor. Sistem doğal olarak bu oyuncuları hileci olarak damgalıyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)