Visions of Mana Çıkış tarihi, fragmanlar, oynanış ve daha fazlası

Mana serisinin kült klasikler ortasındaki yerini 15 yıl sonra yeni bir ana oyunla pekiştirmesi, oyun dünyasında büyük bir heyecan yarattı. Batı’da Mystic Quest yahut Final Fantasy Adventure olarak tanınan Mana oyunları, JRPG formülüne aksiyon katma konusundaki eşsiz yaklaşımlarıyla dikkat çekti. Uzun müddettir serinin devamı gelmeyeceği fikriyle hayranlarının umudu azalmışken, Visions of Mana’nın duyurusu eski hayranları heyecanlandırdı ve seriyi daha evvel denememiş olanları da cezbetmeyi başardı. Bu yeni macera, Mana dünyasının büyülü atmosferini genişletiyor ve keşfedilecek çok şey sunuyor. Öyleyse, Visions of Mana hakkında bildiğimiz her şeyi ele alalım.

Visions of Mana şimdi makul bir çıkış tarihine sahip değil, lakin 2024 yazında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu epik maceraya PS4, PS5, Xbox Series X/S ve PC üzerinden katılabilirsiniz. Serinin Xbox platformunda yer alacağı birinci sefer olacak.

Duyuru fragmanı, Visions of Mana’nın yeni 3D sanat şekli dışında, çeşitli çevreler ve savaşın süratli kesitlerini gösterdi. Devasa işveren savaşları ve ana karakter Val ile hem tek başına hem de bir parti ile yapılan dövüşler göze çarptı. Şu ana kadar bilinen kıssa, Val’in arkadaşının bir alm olarak seçilmesi etrafında dönüyor. Bir alm, mana akışını yine sağlamak için Mana Ağacı’na seyahat etmek üzere seçilen bir kişidir. Val, arkadaşının seyahati boyunca onu korumakla misyonlu Soul Guard olmayı istekli olarak üstlenir. Geliştirici Direkt oyun içi tanıtımı, bize stüdyoda oyunun gerisindeki sahneleri gösterdi ve oynanışa daha derin bir dalış yaptı.

Visions of Mana Çıkış tarihi, fragmanlar, oynanış ve daha fazlası

Visions of Mana’da aksiyon odaklı tarz daha da artırıldı. Etraflarda koşacak ve düşmanlarla standart taarruzlar, fırlatmalar ve sihirli büyülerle sıkıntısız bir halde etkileşimde bulunacaksınız.

Büyük haritalarda seyahat etmenize yardımcı olmak için pikullar, üzerlerine binebileceğiniz ve hatta düşmanların üzerinden geçebileceğiniz büyük yaratıklar olarak tanıtıldı. Bu yaratıklar, Yorkshire teriyeri, pangolinler ve hatta Mısır mitolojisinden Anubis’in özelliklerini birleştiriyor. Visions of Mana büsbütün açık bir dünyaya sahip olmasa da, daha büyük merkezler ortasında küçük yükleme kısımları bulunacak.

Savaşta kıymetli bir özellik Elementaller olacak, eşsiz özelliklere sahip eşyalar olarak tanımlanıyor. Her Elemental’i uygun düşmana karşı kullanarak zayıflıkları istismar edebilir ve gösterişli kesin akınlar özgür bırakabilirsiniz. Visions of Mana’nın çıkış tarihi netleşene kadar ön siparişler mümkün olmayacak. Şimdilik yapabileceğiniz en güzel şey, oyunu istek listenize eklemek ve en son güncellemeler için burayı denetim etmeye devam etmek.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)