WWE 2K24 Çıkış Tarihi Muhakkak Oldu

2K Sports tarafından profesyonel güreş oyunu WWE 2K24 için çıkış tarihi bilgisini sonunda duyurdu. Buna nazaran oyun Mart 2024’ün başında oyuncular ile buluşacak. WrestleMania’nın bu yıl 40. yılını kutlamasına oyunda da odaklanılmış durumda.

2K Sports, WWE oyunundaki birçok yeni özelliğin ana çizgilerini çiziyor. En büyüğü Immortals’ın 2K Vitrini. Bu yeni mod, oyuncuların Wrestlemania’nın 40 yıllık tarihindeki en büyük maçlardan kimilerinde yer almasına imkan tanıyacak. Buna tahminen de en ünlüsü, 1987’de Hulk Hogan’ın Dev Andre’yle kapıştığı WrestleMania 3’teki maç da dahil.

Bu yeni mod, geliştiricinin Slingshot Tech ismini verdiği şeyi kullanacak. Sıkıntısız bir halde oynanıştan canlı aksiyon imgelerine ve akabinde tekrar motor içi oynanışa geçiş yapacak.

Yeni oyunda ayrıyeten Özel Konuk Hakem, Ambulans Maçı, Tabut Maçı ve Gauntlet Maçı üzere öbür yeni modlar da olacak. Güreşçilerin ringin dışında dövüştüğü Sahne Ardı Brawl modu artık tıpkı anda dört oyuncuyu destekleyecek ve “çalışan bir asansör, kırılabilir denetim odası camı ve atılabilir gazlı içeceklerin bulunduğu bir otomat” üzere birçok etkileşimli öğeyi içerecek.

Diğer oynanış iyileştirmeleri ortasında yeni Üstün Finisher’lar, Trading Blows isimli yeni bir küçük oyun ve daha fazlası yer alıyor. Alışılmış ki oyunda “Stone Cold” Steve Austin ve Undertaker üzere efsanelerden Roman Reigns üzere hayranların yeni favorilerine kadar çok sayıda güreşçi yer alacak.

WWE 2K24, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X ve PC (Steam)’de yayınlanacak. Oyunun Deluxe Edition ve Forty Years of WrestleMania Edition’ı 5 Mart’ta, Standard Edition ve Standard Cross-Gen Digital Edition sürümleri ise 9 Mart’ta çıkacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)