Xbox İçin Final Fantasy 14, Game Pass Aboneliği Gerektirecek

Xbox oyuncuları Final Fantasy 14’ün gelişini uzun müddet beklediler ve oyun çok yakında Microsoft konsoluna geliyor. Oyununun Xbox Series S|X açık beta testinin 21 Şubat tarihinde başlaması planlanıyor. Square Enix teste nasıl katılınabileceğini açıklarken Xbox İçin Final Fantasy 14 oyununun tam sürümünün Game Pass aboneliği gerektireceğini de açıkladı. Bu manada eski Xbox Live Gold’a muadil bir Core aboneliğine sahip olmak gerekecek.

Öte yandan, bu tekrar de Xbox’taki Final Fantasy 14 hayranlarının 2 aylık abonelik ödemek zorunda kalacağı manasına geliyor. Bunun nedeni oyunun kendisinin hala abonelik iş modeli kullanan çok az sayıda MMORPG ortasında yer alması. Üstelik tıpkı durumun, oyunu oynamak için PlayStation’ta PS Plus aboneliğine gerek olmadığını da söylemeden geçmeyelim.

Açık beta testinin sonuçlanmasının çabucak akabinde Xbox Series X|S sürümünün piyasaya sürülmesi planlanıyor. Final Fantasy 14oyun bilgileri aktarılacak ve oynamak için oyunu yine indirmenize gerek kalmayacak. Xbox Series X|S için bilgi transferinin ve resmi sürümün zamanlaması daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

Final Fantasy 14 bu yazın sonlarında Dawntrail isminde yeni bir genişleme paketine kavuşacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)