Yeni mekanik oyun klavyesi özellikleriyle dikkat çekti

Ağustos ayında tanıtılan Keychron Lemokey L3 oyun mekanik klavyesi, 908 Yuan (124$) başlangıç fiyatıyla dikkat çekti. Bu etkileyici klavye, şu an Çin’deki çeşitli e-ticaret sitelerinden satın alınabiliyor.

Lemokey L3, üç bağlantı modu sunuyor: Kablosuz 2.4G, Bluetooth 5.1 ve kablolu. Bu modlar sayesinde kullanıcılar birebir anda üç aygıta bağlanarak verimli bir çoklu misyon yapabilme imkanına sahip oluyor. 6063 alüminyumdan yapılmış olan klavye, CNC işlenmiş bir gövdeye sahip ve anodize, parlatılmış, kumlama üzere süreçlerden geçirilmiş. Bu sağlam yapı, kullanıcıya güçlü ve şık bir eser vadediyor.

Klavyenin en dikkat cazibeli özelliklerinden biri QMK/VIA yazılımını kullanması. Bu yazılım sayesinde tuş yine atama ve makro kurma süreçleri epey kolay bir hale geliyor. L3 modeli, kullanıcılara daha yumuşak bir tuş vuruşu tecrübesi sunmak için bir contalı yapı kullanıyor. Kailh Jupiter anahtarlarıyla donatılan bu klavye, 80 milyon tuş vuruşuna kadar dayanıklılık vaat ediyor. Klavyenin dayanıklılığı, OEM PBT Double-Shot tuş kapaklarıyla da destekleniyor. Ayrıyeten, kullanıcının rahatlığı için entegre bir multimedya düğmesi bulunmakta, böylelikle müzik ve ses ayarlarını kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Yeni mekanik oyun klavyesi özellikleriyle dikkat çekti

Klavyenin performansına gelirsek, kablosuz 2.4 GHz modunda 1000 Hz tarama suratı sunuyor. Öne çıkan öbür bir özellik ise sıcak değiştirilebilirliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, birçok 3-pin ve 5-pin MX tarzı anahtarı lehim yapmadan değiştirebiliyor.

Kullanıcının konforunu artırmak için bu oyun klavyesi, yazım sesini ve konforunu güzelleştiren bilinen bir çift contalı montaj dizaynını içeriyor. Ayrıyeten, 22 RGB art ışık ayarı ile kullanıcılara renk, doygunluk, parlaklık ve efekt suratı üzerinde tam denetim sağlıyor.

Teknik özelliklerine baktığımızda, klavyenin boyutları 401 x 137 mm ve tam monte edildiğinde yaklaşık 1976 gram tartısında. Performans açısından, hem 2.4 GHz hem de kablolu temaslarda 1000 Hz tarama suratını desteklerken, Bluetooth biraz daha düşük bir oran olan 90 Hz’de çalışıyor. Klavyenin pil ömrü de epey etkileyici: art ışık kapalıyken 200 saate kadar, en düşük RGB parlaklık ayarında ise yaklaşık 100 saat sürebiliyor.

Ayrıca, Keychron yalnızca birkaç gün evvel Çin’de M3 4K kablosuz fareyi 328 yuan (45$) fiyatla tanıttı.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)