Acer’ın Özel Satış Sonrası Hizmetler Konusunda İştiraki Olan Enfinitec, Avrupa’da Sekiz Ülkede Faaliyet Gösterecek

Acer, elektronik aygıt yelpazesine yönelik eşsiz satış sonrası hizmetler sunan iştiraki Enfinitec B.V. faaliyetlerine başladı. Şu an 8 ülkede faaliyet gösteren Enfinitec, uzmanlığını Acer eserlerinin ötesine taşıyarak teknoloji dalındaki farklı markalara da hizmet vermeye başladı.

Yıllardır müşteri hizmetleri ve tamir merkezlerine daima yatırım yapan Acer, PC’ler, dizüstü bilgisayarlar, monitörler ve projektörler üzere eserlerde kaliteyi her vakit en üst seviyede tutmayı başardı. Şirketin mükemmelliğe olan bağlılığı, otomotiv kesiminden esinlenen sıkı ve inançlı süreçler sayesinde tesislerinin endüstrileşmesine de yansıyor. Standartlaştırılmış operasyon prosedürleri (SOP), ISO evrakları ve alınan çok sayıda ödül sonucunda Acer’ın satış sonrası hizmetleri BT dalında bir ölçüt haline geldi.

Bu muvaffakiyetin akabinde Acer, 2014 yılında çeşitli eserler için beyaz etiketli tamiratlar sunmak üzere SERTEC360’ı hayata geçirerek hizmet yelpazesini BT alanının ötesine genişletti. Satış sonrası hizmetlerini üçüncü taraf şirketlere genişletme potansiyelini fark eden Acer, stratejik bir adım atarak bağımsız bir iştirak olan Enfinitec’i kurdu.

Acer EMEA Bölgesi Lideri Emmanuel Fromont, “Enfinitec, eserlerin ömür döngüsünü uzatarak yahut onlara ikinci bir hayat vererek kümemizin daha sürdürülebilir ve sorumlu bir dünyaya yönelik misyonunu harika bir halde yansıtıyor. Acer olarak eser ve hizmetlerimizle sürdürülebilir kalkınmayı destekliyoruz” dedi.

Enfinitec, sürdürülebilirlik ve sorumluluğa odaklanarak satış sonrası hizmetler kesiminde dönüştürücü bir güç olmaya hazırlanıyor. Fromont kelamlarına şöyle devam etti: “Enfinitec’i bağımsız bir iştirak haline getirerek, yeni pazarlara açılarak ve sürdürülebilir satış sonrası hizmetlerde kabul görmüş uzmanlık arayışında olan öteki bölümlere hizmet vererek Enfinitec’i daha da geliştirmeyi hedefliyoruz.”

Enfinitec CEO’su Tobi Musson heyecanını şu sözlerle paylaştı: “Enfinitec’in bugün itibariyle faaliyete geçmesinden büyük memnunluk duyuyoruz. Artık farklı ülkelerde konumlanmış sekiz tesiste binden fazla çalışanı olan bağımsız bir Avrupa hizmet şirketiyiz.”

Enfinitec, bir iştirak olarak şu anda aşağıdaki hizmetleri sağlıyor:

  • 22 lisanı kapsayan bağlantı merkezleri.
  • EMEA bölgesinde şirketlere ve son müşterilere kurum içi tamirat sunan ISO sertifikalı sekiz tamirat tesisi.
  • Polonya’nın Wroclaw kentinde, Avrupa’nın en süratli satış sonrası tedarik zincirlerinden biri olan ve yenileme hizmetleri açısından stratejik bir pozisyonda bulunan yedek modül lojistik tesisi.
  • Özelleştirilmiş hizmet kalitesi ve atık idaresi modelleri (geri kazanım, izlenebilirlik ve geri dönüşüm).
  • Oracle bulut platformunda, çeşitli uygulamalarla entegre ve Avrupa Birliği Genel Data Müdafaa Yönetmeliği (GDPR) ile uyumlu çevrimiçi iş süreçleri.

Acer müşterilerinin beklentisi olan harika hizmet kalitesini sürdürmeyi emel edinen Enfinitec, Acer müşterilerine yüksek kaliteli satış sonrası hizmetler alabilecekleri konusunda teminat veriyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)