AirPods Pro 2 için USB Type-C güncellemesi geliyor!

Apple ekosisteminin belirleyici bir özelliği olan Lightning portu, şirketin gücünün ana kaynaklarından biri haline geldi. Fakat, son birkaç yılda dünya genelindeki yasama organlarından gelen baskılar, Cupertino şirketini USB-C’ye gerçek giderek geçiş yapmaya zorladı.

Son derece muteber bir takipçi olan Ming-Chi Kuo’nun Twitter’daki son gönderisine nazaran, AirPods Pro 2’nin de yakında Lightning portunu USB-C ile değiştirmesi bekleniyor. Bu bilgi birinci olarak 9to5 Mac tarafından farklı bir makalede ele alındı.

Kuo, “yeni” AirPod’ların aslında geçen yıl piyasaya sürülen AirPods Pro 2‘nin bir USB-C versiyonu olabileceğini açıkladı. Ünlü duyumcu yeni varyantın toplu sevkiyatının 2023 yılının ikinci çeyreği ile üçüncü çeyreği arsında bir vakitte gerçekleşeceğini bekliyor.

AirPods Pro 2 için USB Type-C güncellemesi geliyor!

Ayrıca, Kuo Apple’ın “şu anda AirPods 2 ve 3’ün USB-C versiyonları için rastgele bir planının olmadığı görünüyor” formunda konuştu. Bu da sırf yüksek kaliteli AirPod’ların USB-C takviyesi alacağı manasına gelebilir.

Bu noktada, birden fazla Apple aygıtı esasen USB-C’ye geçti. Geçen yıl, Lightning Port’a sahip son iPad modeli yenilendi ve USB-C portu aldı. Birden fazla söylentiye nazaran, bu yılın iPhone 15 serisi de sonunda sanayi standardını benimseyecek.

Bununla birlikte, Apple’ın kullanıcıları belli özelliklere erişmek için özel USB-C kablolarını kullanmaya zorlama teşebbüsünde bulunabileceğine dair birtakım işaretler var. Bu gerçekleşip gerçekleşmeyeceği şimdi muhakkak değil.

Aksesuarlar Apple’ın karlılığının ana kaynağı olmayabilir, lakin Apple ekosistemi için durum bu türlü. Cupertino şirketinin bu karını korumak için ne kadar hile yapacağına bakılmaksızın, Lightning portunun günleri sona eriyor üzere görünüyor. Ve Apple kablosuz geleceğini beklerken, şimdilik USB-C ile uğraşmak zorunda kalacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)