Apple AirTag 2’nin çıkışı ertelendi

Apple, yeni kompakt akıllı izleyici aygıtı AirTag’i 2021 yılında tanıttı. Bu minik aygıt, kullanıcıların kıymetli eşyalarını takip etmelerine yardımcı oluyor. 2024’te piyasaya sürülmesi beklenen bir devam modeli olan AirTag 2‘nin lansmanı ise geciktirilmiş olabilir.

Cupertino merkezli teknoloji devi, AirTag 2 akıllı izleyiciyi önümüzdeki yıl duyurmayı planlıyordu. Lakin, duyumcu Ming-Chi Kuo’nun en son raporuna nazaran, aygıtın lansmanı geciktirildi. X (eski ismiyle Twitter) üzerindeki bir gönderide, Apple’ın AirTag 2’nin seri üretim planlarının ertelendiği belirtildi. Kuo, seri üretimin fakat 2025’te başlayacağını argüman ediyor.

Apple AirTag 2’nin çıkışı ertelendi

Daha evvel, Ming-Chi Kuo, AirTag 2‘nin seri üretiminin 2024’ün son çeyreğinde başlayacağını ileri sürmüştü. Uzman, Apple’ın Vision Pro’nun öbür aygıtlarla merkezde olduğu yeni bir mekansal hesaplama ekosistemi oluşturmayı planladığını ekledi. Bu, AirTag 2’yi de kapsayacak. Ne yazık ki, akıllı izleyicinin Vision Pro ile nasıl fonksiyon göstereceği yahut nasıl entegre olacağı hala bilinmeyen. Lakin, AirTag 2’nin UWB çipinin, pozisyon bilgisini kulaklıkla paylaşmak için kullanılabileceği üzerine spekülasyonlar var.

AirTag 2‘nin, daha uzun pil ömrü ve daha geniş menzil üzere evvelki modeline nazaran kimi güzelleştirmelerle piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fakat bu bilgiler şimdi doğrulanmadığı için bu raporu biraz kuşkuyla yaklaşmanızda yarar var. Bu mevzuda daha fazla bilgi geldiğinde sizi bilgilendireceğiz.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)