Apple, BMW Araçların iPhone 15 NFC Çipini Bozduğunu Onayladı

iPhone 15 aygıtlarındaki NFC çipinin, BMW araçlardaki kablosuz şarj pedini kullandıktan sonra bozulduğuna dair şikayetleri sizlerle daha evvel paylaşmıştık. Son olarak MacRumors, Apple’ın BMW şarj sıkıntısını Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları’na gönderilen dahili bir notta kabul ettiğini bildirdi.

Apple sorunun gerisindeki nedeni tam olarak belirlemese de birtakım yeni BMW ve Toyota Supra modellerindeki “az sayıdaki” kablosuz şarj aygıtının, iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro yahut iPhone 15 Pro Max’ı şarj etmek için kullanıldığında NFC özelliklerini süreksiz olarak devre dışı bırakabileceği konusunda uyardı.

iPhone’daki NFC çipi, Apple Hisse ve Dijital Anahtarlar da dahil olmak üzere çeşitli özelliklere güç sağlamak için kullanılıyor. Kullanıcılar daha evvel şarj meselesinin aygıtlarını değişen müddetlerde kurtarma moduna soktuğunu ve hatta beyaz bir ekran görüntülediğini bildirmişti.

Apple, teknisyenlere etkilenen iPhone’lardaki NFC çipini, Apple Service Toolkit 2’de bulunan bir yazılım aracını kullanarak çipi tekrar başlatarak yine canlandırmalarını tavsiye etti. Teknisyenler sorun çözülmezse donanım tamiratına devam edebilecek. Kullanıcılara ise bir tahlil bulununcaya kadar araç içi kablosuz şarjı kullanmayı bırakmaları tavsiye ediliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)