Apple her an yeni Pencil modelini satışa sunabilir

Apple, uzun müddettir beklenen eseri Apple Pencil 3‘ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Japon blog Mac Otakara’nın raporuna nazaran, bu yeni kuşak Apple Pencil, “değiştirilebilir mıknatıs uçlu” olacak. Bu bilgi, daha evvel duyumcu Majin Bu tarafından da teyit edildi. Bu özellik, Apple Pencil’ın ucunun daha uzun ömürlü olmasını sağlayacak. Şayet uç yıpranır yahut ziyan görürse, çarçabuk değiştirilebilecek.

Duyumcu Majin Bu’ya nazaran, Apple Pencil 3 daha yüksek bir hassasiyet ve daha uzun bir pil ömrü sunacak. Şu anda piyasada iki kuşak Apple Pencil bulunuyor. 2018’de piyasaya sürülen ikinci kuşak Apple Pencil’ın ucu mıknatıslı değil. Lakin bu model, 2018 ve sonrasında üretilen iPad Pro modellerine, 2020 ve sonrasında üretilen iPad Air modellere ve en yeni iPad küçük’e mıknatıslı olarak bağlanabiliyor. Amerika’da fiyatı 129$.

Apple her an yeni Pencil modelini satışa sunabilir

Apple’ın Lightning ilişkili birinci kuşak Apple Pencil‘ı hala piyasada. Bu model, onuncu kuşak standart iPad ve kimi eski iPad modelleri için uygun. Lakin bu modelin yakında USB-C temaslı bir sürümle güncellenebileceği konuşuluyor. Birinci Apple Pencil 2015’te 99$ fiyatla piyasaya sürüldü.

Bu gelişmeler, Apple’ın yeni iPad’lerini de tanıtmaya hazırlandığı tarafındaki haberlerin akabinde geldi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)