Apple Vision Pro 600 Yeni Uygulama ve Oyun İle Çıkış Yapıyor

Apple, 2 Şubat tarihinde ABD’de piyasaya sürüldüğünde Vision Pro karma gerçeklik başlığı için 600’den fazla yeni uygulamanın ve oyunun hazır olacağını duyurdu.

Vision Pro, göz izleme, el hareketleri ve sesli komutlarla yönlendirilen bir 3B kullanıcı arayüzü aracılığıyla uygulamaların klâsik ekran sonlarının ötesine ölçeklenmesine imkan tanıyan “sonsuz bir tuval” özelliğine sahip.

PGA Tour ve NBA’in spor uygulamaları, golf alanlarının ve basketbol alanlarının sanal temsillerini kullanıcının ortamına taşıyacak. Disney+ ve IMAX üzere cümbüş hizmetleri Vision Pro için özel olarak tasarlanmış uzamsal içerik geliştirirken Netflix ise bu platform için uygulama yapmayı reddetmişti.

Verimlilik açısından Box, MindNode ve öbür uygulamalar, iş birliği için yeni çoklu misyon arayüzleri oluşturmak hedefiyle sonsuz tuvali kullanıyor. Webex, Zoom ve Microsoft Teams’in görüntü konferans uygulamaları ise uzaktan toplantıları uygunlaştırmayı amaçlıyor. Microsoft, Word, Excel ve PowerPoint’in Vision Pro için mahallî uygulamalar olarak kullanılabileceğini doğruladı. Şirket ayrıyeten kulaklık ve Outlook, OneNote ve Loop uygulamaları için bir Teams uygulamasını da onayladı.

Apple Arcade’in 250’den fazla oyunu da PlayStation DualSense ve Xbox Wireless oyun kumandası takviyesiyle Vision Pro’da uzamsal oynanış için optimize edilmiş durumda.

Apple, etkileşimli ders içeriği sağlayan astronomi, bilim ve tıp uygulamalarıyla eğitimin de odak noktası olduğunu söylüyor. Alışveriş yapanlar ise Vision Pro aracılığıyla mağazalara göz atabilecek ve dijital kıyafetleri deneyebilecek.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)