Apple Vision Pro, Bul Uygulaması ile Takip Edilemeyecek

Apple yeni bir takviye evrakında Vision Pro’yu kaybederseniz başlığı diğer bir aygıttaki Bul uygulaması yahut iCloud web sitesi aracılığıyla takip edemeyeceğinizi doğruladı. Eserin desteklediği tek Bul özelliği ise yetkisiz bireylerin başlığı kullanmasını yahut silmesini engelleyen Aktifleştirme Kilidi olacak.

Bul, çalınan yahut kaybolan aygıtların internete bağlı olmasalar bile harita üzerinde yerini tespit etmek için kullanılabilen, Apple’ın sunduğu bir izleme hizmeti. Hizmet ile aygıtta ses çalabilir, geride bırakıldığında bildirim alabilir, aygıtı silebilir yahut bulan şahsa ileti gönderebilirsiniz.

Apple takviye sayfasında şöyle diyor: “Bul özelliğini açtığınızda Vision Pro’nuzu Aktifleştirme Kilidi ile korursunuz, lakin Vision Pro’yu harita üzerinde bulmak, bulmaya yardımcı olacak bir ses çalmak, Kayıp Modu’nu açmak yahut uzaktan silmek için öbür bir Apple aygıtını yahut web’i kullanamazsınız”

Apple, başlık için neden Bul takibini sunmamayı seçtiğine dair bilgi vermedi. Bunun Vision Pro’da dahili pil bulunmamasıyla ilgili olabileceği düşünülüyor. Öbür taraftan süreksiz bir tahlil olarak AirTag‘i başlığın yakınına, tercihen seyahat çantasına takabilirsiniz. Bu, başlığınızın iPhone’unuzdaki yahut başka Apple cihazınızdaki Bul uygulaması aracılığıyla takip edilebilir olmasını sağlayabilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)