Apple Vision Pro çıkışında uygulama meşakkati çekebilir! YouTube bile olmayacak!

Bloomberg’e nazaran Google’ın YouTube ve Spotify’ın şu anda aygıtın platformu olan VisionOS için bir uygulama geliştirme planı yok. Bir YouTube temsilcisi de yayına, iPad uygulamasını şimdilik kulaklıktan indirilmeye sunmayacağını söyledi. Sözcü, “YouTube kullanıcıları, lansman sırasında Vision Pro’daki Safari’de YouTube’u kullanabilecek” dedi. Spotify’a gelince, iPad uygulamasını Vision Pro’ya da indirilebilir hale getirmeyi düşünmediğini söyledi.

MacStories’in, kulaklıkla uyumlu olacak tanınan uygulamaları listeleyen bir raporda belirttiği üzere, iPhone ve iPad uygulamaları varsayılan olarak aygıtın mağazasında otomatik olarak görünecek. Geliştiricilerin, uygulamalarını Vision Pro’ya indirilebilir hale getirme seçeneğini devre dışı bırakmaları gerekiyor.

Apple Vision Pro çıkışında uygulama külfeti çekebilir! YouTube bile olmayacak!

YouTube veSpotify’ın neden uygulamalarını kulaklıkta kullanılabilir hale getirmemeyi seçtikleri aşikâr değil, fakat yalnız değiller değil. Bloomberg daha evvel Netflix’in Vision Pro için özel bir uygulama yayınlamayacağını da bildirmişti. Ayrıyeten Netflix, yayına abonelerin hizmete aygıttaki bir tarayıcıdan erişmeleri gerekeceğini, bunun da iPad uygulamasının indirilemeyeceği manasına geldiğini söyledi. MacStories’in raporuna nazaran Meta’ Instagram ve Facebook da Vision Pro’nun uygulama mağazasında eksik olabilir.

Bu şirketler, 3.500 dolarlık kulaklık için özel bir uygulama oluşturmaya kaynak ayırmanın değip değmeyeceğini bekleyip görmeyi seçmiş olabilir. Ayrıyeten Vision Pro kullanıcılarının, uygulamaların iPad sürümlerini büsbütün farklı bir kategorideki bir aygıtta kullanmaları durumunda karşılaşabilecekleri potansiyel sıkıntılarla uğraşmak zorunda kalma konusunda da kaygı duyabilirler. Bununla birlikte, birinci Vision Pro kullanıcıları, gösterileri için art plan misyonu görebilecek özel sürükleyici ortamlara erişim sağlayan Disney+ da dahil olmak üzere, ortalarından seçim yapabilecekleri çok sayıda cümbüş uygulamasına sahip olacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)