Apple Vision Pro İçin ChatGPT Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Popüler üretken yapay zeka botu ChatGPT, Apple’ın yakın vakitte piyasaya sürdüğü Vision Pro için kullanıma sunuldu. Üretimci OpenAI, ChatGPT uygulamasının VisionOS App Store üzerinden indirebileceğini duyurdu.

Popüler sohbet botu iPhone ve iPad aygıtları için halihazırda mevcut. Ayrıyeten sohbet robotuna bir web tarayıcı aracılığıyla da çarçabuk ulaşılabiliyor. Yayınlanan bilgilere nazaran Apple Vision Pro’da yer alan ChatGPT, OpenAI’ın GPT 4 Turbo ismi verilen en yeni geniş lisan modeli tarafından destekleniyor.

ChatGPT, Kasım 2022’de yayınlanmasının akabinde teknoloji dünyasında hayli tanınan bir yer edindi. Yapay zekaya birden fazla soru sorabilir, tavsiyeler alabilir, istediğiniz bir mevzuyu araştırabilir ve hatta lisan bilgisi denetimleri sağlayabilirsiniz.

Başlangıçta sadece metin içeren OpenAI, ChatGPT’ye ses ve imgeler üzere daha fazla giriş modları da ekledi. Böylelikle kullanıcılar yalnızca soru sormak yerine yapay zeka ile sohbet edebiliyorlar.

ChatGPT, Apple’ın lansman sırasında Vision Pro için mevcut olacağını söylediği 600 yeni uygulama ve oyundan biriydi. Sanal gerçeklik başlığı tıpkı vakitte iPad’deki bir milyondan fazla uygulamayı da destekliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)